Dni Ożarowa na sportowo. Gośćmi Sławomir Toczek i Radosław Majdan

  • 03.09.2021, 18:16
  • Urząd Miasta i Gminy w Ożarowie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Trochę inne niż wszystkie poprzednie Dni Ożarowa odbywały się w ostatni weekend na Placu Targowym w Ożarowie. Tym razem mieszkańcy święto miasta uczcili w postaci pikniku rodzinnego, który zorganizowała gmina wspólnie z cementownią. Mimo nieprzyjaznych prognoz, pogoda dopisała, a mieszkańcy zarówno Ożarowa jak i gminy chętnie skorzystali z zaproszenia do wzięcia udziału w takim wydarzeniu.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami Impreza odbywała się z zachowaniem rygorów sanitarnych. Na teren przed sceną było wpuszczanych jedynie 250 osób niezaszczepionych. Prowadzona była ewidencja osób, które posiadały Unijny Certyfikat Covid.

- Po ubiegłorocznej przerwie zorganizowaliśmy w miejsce Dni Ożarowa jednodniowy piknik – powiedział podczas pikniku burmistrz Marcin Majcher. – W związku z pandemią mieliśmy obawy, czy w ogóle odbędą się nasze spotkania, czy będziemy musieli je ograniczać. Zrezygnowaliśmy tym razem z zapraszania gwiazd z najwyższej półki, ale z powodzeniem wystąpiły nasze zespoły. Piknik był bardzo potrzebny, mieszkańcy tęsknili do spotkań towarzyskich, co widać było po sporej frekwencji. Rozrywki nie brakowało.

Prezes Zarządu Cement Ożarów, Janusz Miłuch podkreślał podczas pikniku, że impreza jest kontynuacją Dni Ożarowa. To piękny przykład współpracy z pobliskim otoczeniem, przykład otwartości, biznesu przyjaznego środowisku.

- Ta impreza ma długą tradycję – podkreślał. - W ubiegłym roku mieliśmy przerwę, w tym roku otrzymywaliśmy wiele głosów, że jest oczekiwana i należy ją wznowić. Podjęliśmy taką decyzję razem z burmistrzami, by odbyła się w nieco innej formule. Zależało nam, by w okresie epidemii zachęcać do szczepień i promować aktywność fizyczną. Jeśli nawet ktoś wtedy zachoruje, to objawy będzie miał lżejsze i może szybciej powrócić do zdrowia. Dlatego zaprosiliśmy gości, którzy popularyzują sport i zachęcają do aktywności.

Podczas pikniku został zorganizowany pokazowy trening dla piłkarzy.  Prowadzącym był Jacek Zieliński, znany polski szkoleniowiec, mistrz Polski z Lechem Poznań, z sukcesami pracował w wielu polskich klubach. Temat zajęć brzmiał: Funkcjonalny trening szybkości.

Po zajęciach na stadionie Alitu, zorganizowany został panel dyskusyjny z udziałem trenera Jacka Zielińskiego oraz byłego znanego bramkarza Radosława Majdana i Rafała Lasockiego, byłego gracza kilku klubów ekstraklasy.

Impreza z bardzo bogatym programem odbywała się już od godziny 12. Wielu mieszkańców zarówno młodych, jak i starszych uczestniczyło w dwóch rajdach, jednym rowerowym o długości 20 kilometrów, drugim z kijkami nordic walking o długości 5 kilometrów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy Strong Manów. Z powodzeniem w pikniku brały udział panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które na swoich stoiskach prezentowały własne produkty i wyroby. Atrakcją były konkursy kulinarne, pokaz gotowania na żywo. Zainteresowanie wzbudzała strefa lokalnych rzeźbiarzy, gdzie odbywały się rozmowy z lokalnymi twórcami. 

Młodzież z Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskie-Curie prezentowała pokazy udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego. Z kolei pokazy ratownictwa drogowego oglądaliśmy w wykonaniu strażaków z  Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ożarowa. Podczas pikniku swoje stoisko z ofertą edukacyjną zaprezentowała również Szkoła Podstawowa „u Skłodowskiej”. 

W części artystycznej wystąpili wychowankowie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury: Inez Czajkowska, Zuzia Pastuszka, Ala Śmielak, Oskar Juryś, solistki z zespołu Seven Heaven. Nie zabrakło dmuchańców dla dzieci, gier, zabaw i konkursów. W godzinach wieczornych odbyła się dyskoteka z didżejem oraz pokaz laserowy. 

 

Urząd Miasta i Gminy w Ożarowie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe