Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w Sandomierzu

  • 03.09.2021, 13:43
  • Fundacja Zwalcz Nudę
Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w Sandomierzu Fot. Plakat wydarzenia

Podziel się:

Oceń:

Już 11 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz dziewiąty w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Sandomierz jest miastem partnerskim Narodowego Dnia Sportu.
Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju. MIASTAMI PARTNERSKIMI SĄ M.IN. SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, SANDOMIERZ, OLSZTYN, KONIN CZY PRZEMYŚL.
KAŻDY W RAMACH NARODOWEGO DNIA SPORTU ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE. KOLARSTWO, LEKKA atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 11 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Wiłkomirski, Michał Karmowski czy polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Na spragnionych treningów czekają też mniej znane sporty: teqball, czyli odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową w taki sposób, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany do tego stół, ringo – rzucanie gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku przeciwników oraz zespołowa gra z użyciem drewnianego kija i piłeczki, czyli palant. Wielka baza ćwiczeń i treningów znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.
W Sandomierzu 11 września wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w treningu na świeżym powietrzu opartym na systemie Muscle Fit System w Centrum Rekreacji przy ul. Portowej 24 oraz w turnieju piłkarskim dla młodzieży na Orliku przy ul. Baczyńskiego. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod numerami telefonów: 790 780 986, 786 023 106.
Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 
Narodowy Dzień Sportu
11 września
Strona internetowa: www.narodowydziensportu.pl
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła również redakcja STV.PL.
Fundacja Zwalcz Nudę

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe