SANDOMIERZ: Obchody 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Sandomierzu uczczono dziś 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczęła msza w intencji ofiar wojny w sandomierskim kościele św. Józefa skąd uczestnicy uroczystości przeszli na Cmentarz Katedralny, aby przy pomniku 2. Pułku Piechoty Legionów AK oraz 4. Pułku Saperów oddać hołd bohaterom.

W obchodach rocznicowych udział wziął burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, który przypomniał wydarzenia sprzed 82 lat. 

Do historycznych wydarzeń w swoim przemówieniu odniósł się również starosta sandomierski Marcin Piwnik, którzy apelował również o podtrzymywanie pamięci o takich wydarzeniach. 
W dzisiejszych uroczystościach udział wziął również poseł Marek Kwitek.

Obchody na Cmentarzu Katedralnym zakończyły się złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy na pomniku 2. Pułku Piechoty Legionów AK oraz 4. Pułku Saperów.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe