Opatowianie doczekają się basenu na "Kani". Będzie rewitalizacja Opatowa za 12 milionów złotych

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ponad 12 mln złotych finansowego wsparcia otrzyma gmina Opatów na projekt „Rewitalizacja miasta Opatowa”. Starania o środki pomocowe na działania poprawiające wizerunek miasta korzeniami sięgają do roku 2016, kiedy to burmistrzem był Andrzej Chaniecki.

W pierwszym konkursie Opatów nie zyskał dofinansowania. Pojawiła się szansa na pieniądze z tzw. „resztówek” ale wybuchała pandemia i władze zdecydowały, że „resztówki” będą przeznaczane na walkę z wirusem. Później zmieniono plany i w efekcie gmina Opatów otrzymała na projekt 12.3 mln zł. 

Projekt rewitalizacji obejmuje cztery zadnia.

Będzie to kolejna rewitalizacja jednego z najdłuższych rynków w Polsce. Burmistrz Gajewski powiedział, że architektura centralnego placu Opatowa podoba się przyjezdnym, jednak uważa, że konieczna jest modernizacja.

Kolejne zadanie to przebudowa budynku po byłem więzieniu na Europejskie Centrum Templariuszy. 

Przebudowany Skwer Gombrowicza będzie funkcjonalny i atrakcyjny dla mieszkańców i turystów.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez Opatowian jest odbudowa, a w zasadzie budowa odkrytego basenu na „Kani”. Burmistrz Gajewski zapewnia, że basen zostanie wybudowany. 

Do maja 2023 roku wszystkie inwestycje w ramach projektu „Rewitalizacja Opatowa” mają zdaniem burmistrza Gajewskiego zostać zrealizowane.

Całkowity koszt zadania „Rewitalizacja Opatowa” powinien zamknąć się w kwocie około 16 mln zł. 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe