Środowiskowy Dom Samopomocy powstanie w budynku przy szpitalu w Opatowie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na sesji Rady Powiatu Opatowskiego, radni jednogłośnie podjęli uchwałę dotycząca utworzenia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie z nadaniem statutu. Jak nic nie stanie na przeszkodzie Środowiskowy Dom Samopomocy rozpocznie działalność z końcem 2021 roku

W budynku po dawnej pralni w kompleksie szpitala, zostanie przygotowane 60 miejsc dla osób przewlekle psychicznie chorych i niepełnosprawnych intelektualnie. Otrzymają tam częściową opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych oraz posiłek. 

Wartość robót budowlanych drugiego etapu, który trwa obecnie (prace wykończeniowe) wynosi 3 200 000 złotych. Zadanie jest współfinansowane z pieniędzy budżetu państwa. W ubiegłym roku trwały prace wyburzeniowe, stawianie ścianek wewnętrznych, wzmacnianie stropów. 

- W powiecie opatowskim mamy rozwiniętą pomoc społeczną. Posiadamy największy w województwie Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku z formami terapii, których nie ma nigdzie w Polsce. Chcemy świadczyć usługi pomocy najbardziej potrzebującym kompleksowo, od Domów Pomocy Społecznej, po Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy - powiedział Tomasz Staniek, starosta opatowski.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe