Nowy chodnik poprawi bezpieczeństwo. Mieszkańcy Wszechświętych w gminie Sadowie czekali na to od lat

  • 31.08.2021, 22:07 (aktualizacja 31.08.2021, 22:11)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

635 metrów chodnika powstało przy drodze powiatowej w miejscowości Wszechświęte w gminie Sadowie. Prace trwały ponad półtora miesiąca i zakończyły się jedenaście dni przed planowanym terminem zakończenia.

Chodnik połączył kościół parafialny z cmentarzem. Lokalna społeczność od dawna zwracała uwagę na konieczność budowy chodnika. Droga powiatowa we Wszechświętych, pomimo, że bardzo lokalna, jest bardzo uczęszczana, od ciągników rolniczych, po samochody osobowe, ruch pieszych i rowerzystów. 


Budowa chodnika przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. Wartość robót budowlanych wyniosła 356.703,52 złotych z czego Powiat Opatowski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 180 886,00 oraz dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - 71 341,00. Do budowy chodnika dołożyła się też gmina Sadowie w kwocie  53 tysiące. 

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe