Już nie w Tarnobrzegu, a u siebie. Mieszkańcy mogą korzystać z nowej pracowni RTG w sandomierskim szpitalu

  • 26.08.2021, 17:50 (aktualizacja 26.08.2021, 17:54)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pacjenci Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu będą mogli już skorzystać z jednej z wyremontowanych pracowni rentgenowskich, do której trafił warty ponad milion złotych nowoczesny aparat RTG.

Remont tej pracowni trwał kilka miesięcy, a w jego ramach udało się odpowiednio zaadoptować i przystosować do pracy z nowoczesnym aparatem RTG poszczególne pomieszczenia. Podczas remontu pacjenci podczas badań rentgenowskich mieli do dyspozycji drugą pracownię  znajdującą się w sandomierskiej lecznicy.


Inwestycja związana z zakupem aparatu rentgenowskiego i modernizacją pracowni kosztowała milion siedemset tysięcy złotych. Jak przypomniał starosta sandomierski, Marcin Piwnik, milion złotych powiat sandomierski pozyskał z Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozostałą kwotę pozyskał szpital z funduszy unijnych i Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.


Starosta podkreślił również, że powiat obecnie czeka na rozstrzygnięcie kolejnych wniosków na inwestycje związane z szpitalem w Sandomierzu.


O tym, że wsparcie takich inwestycji przez rządowe fundusze jest bardzo ważne powiedział podczas konferencji poseł Marek Kwitek. 


O właściwościach i zastosowaniu nowego urządzenia RTG opowiedziała kierownik zakładu radiologii Małgorzata Kołeczek, która wyjaśniła, że takie specjalistyczne urządzenia RTG są potrzebne szczególnie w nowocześniej ortopedii.


Kolejną planowaną inwestycją w sandomierskiej lecznicy jest remont pracowni rezonansu magnetycznego oraz zakup nowoczesnego urządzenia, na co potrzeba około 4 miliony złotych. 

 

Katarzyna Kaszluga | k[email protected]

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe