Na placu targowym w Opatowie promowali Polski Ład. Mieszkańcy chętni rozmawiali i pytali o szczegóły

  • 26.08.2021, 09:18 (aktualizacja 26.08.2021, 09:25)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Na placu targowym w Opatowie promowali Polski Ład. Mieszkańcy chętni rozmawiali…

Podziel się:

Oceń:

Grupa radnych Rady Powiatu Opatowskiego z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości zapoznawali mieszkańców Opatowa i powiatu z założeniami Nowego Polskiego Ładu.

Poseł Krzysztof Lipiec mówił o zmianach w prawie, które ułatwią rolnikom działalność. Poseł przypomniał, że zmiany zawarte w Polskim Ładzie mają na celu ułatwienie sprzedaży produktów rolnych bez pośredników.

- Rolniczy handel detaliczny i handel bezpośredni będzie objęty większą opieką państwa. Łańcuch dostaw rolnych „od pola do stołu” powinien być jak najkrótszy, a zarabiać nie powinni pośrednicy, tylko producenci. Zyskają także konsumenci, którzy dostaną dobrą, zdrową żywność - przekonywał.

Z kolei poseł Marek Kwitek wskazywał na strategię gospodarstw rodzinnych. Zauważył, że u nas przeważają gospodarstwa do 10 hektarów. - Sprzedaż bezpośrednia do sklepów i restauracji otwiera nowe możliwości dla rolników. Nie trzeba zakładać działalności gospodarczej. Wystarczy zgłoszenie do Sanepidu.

W rozmowach z mieszkańcami na placu targowym w Opatowie, udział wzięli: Małgorzata Jalowska, wicestarosta opatowski i radni Rady Powiatu: Aneta Werońska, Alicja Frejlich, Adam Rozszczypała, Wacław Rodek, Kazimierz Żółtek. Podczas konferencji prasowej, wicestarosta opatowski Małgorzata Jalowska podkreślała, że na polskim ładzie skorzysta Powiat Opatowski, w którego planach jest budowa Świętokrzyskiego Agro Fresh Parku we Włostowie.

- To miejsce tworzone z myślą o miejscowych rolnikach. W ramach Agro Fresh Parku powstaną między innymi Manufaktura Spożywcza, centrum dystrybucji i ale przeznaczone na wynajem pod drobną produkcję oraz fundusz pożyczkowy - mówiła.

Rolnicy i mieszkańcy Opatowa, bardzo ciepło przyjęli drużynę radnych wraz z posłami. Opatowianie chętnie słuchali o założeniach programu i równie chętnie sięgali po gazetę "Polska Ziemia", szczegółowo opisującą program, który będzie wdrażany od nowego roku.

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cvnv
Cvnv 29.08.2021, 08:39
Ostatnie dwa lata i oni dobrze wiedzą o tym, a może Pan redaktor napiszę coś innego , ile ludzi jeździ liniami pzt np? Ale szef mógłby się zdenerwować to prawda ...
Kjhgv
Kjhgv 27.08.2021, 19:42
Człowieku w ogóle po co taki artykuł sponsorowany pewnie, jak rolnicy z agrounii strajkują a Ty piszesz że jak to chętnie ludzie brali gazety i jak popierali opatowski PiS, a może napisz ile ludzie pracuje i na jakich umowach ?? Nie napiszesz bo PiS będzie zły ?
Ja
Ja 26.08.2021, 21:58
***** ***
Vvv
Vvv 26.08.2021, 10:20
Chętnie ?? Hahahahaha. W sumie pracodawca = mój Pan

Pozostałe