„Szklany spacer” po Sandomierzu już dostępny dla zwiedzających

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Szklany spacer” po Sandomierzu to nowa inicjatywa NSG Group oraz Muzeum Okręgowego i Urzędu Miejskiego w Sandomierzu. Na wystawę składa się sześć szklanych tablic pokazujących dawne oblicze wybranych miejsc w Królewskim Mieście, dzięki temu będziemy mogli w ciekawy sposób wrócić do tego jak te miejsca wyglądały w czasach swojej świetności.

O nowej wystawie opowiedzieli dziś podczas konferencji prasowej przedstawiciele NSG Group oraz sandomierskiego muzeum i magistratu. 

Decydując się na „Szklany spacer” po Sandomierzu zarówno mieszkańcy jak i turyści będą mogli zobaczyć m.in. widok na dawny klasztor Dominikanów razem z nieistniejącym już kościołem św. Marii Magdaleny. Tablicę wykonano na bazie akwareli namalowanej przez Stanisława Teodora Chrząńskiego. Dzięki fotografii wykonanej przez Janusza Kwiatkowskiego będzie można przekonać się jak niegdyś wyglądała ulica Podwale Górne.

Współpraca sektora prywatnego i publicznego

- „Szklany spacer” to nie pierwsza i nie ostatnia wspólna inicjatywa naszej firmy i miasta Sandomierz – mówi Natalia Kubowicz, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w NSG Group w Polsce. – Od początków istnienia przywiązujemy ogromną wagę do współpracy z samorządami i organizacjami pozarządowymi. Chcemy być dobrym sąsiadem i przyczyniać się do rozwoju miejsc, w których działamy.

„Szklany spacer” to efekt ścisłej współpracy między NSG Group, a miastem Sandomierz. Od wielu lat firma wspiera lokalne życie kulturalne, finansując i wspomagając materialnie ośrodki kultury i edukacji oraz pomagając w organizacji wystaw i festiwali. Jedną z najgłośniejszych i najbardziej udanych współprac była współorganizowana z Muzeum Okręgowym w Sandomierzu wystawa „Od piasku do szkła”.

- Z przyjemnością finalizujemy kolejny wspólny projekt NSG Group oraz miasta Sandomierz przy współpracy Muzeum Okręgowego. Będzie to wspaniała atrakcja turystyczna, a jej unikalny i innowacyjny charakter pozwoli na niezwykłą podróż do przeszłości. Na oficjalnej stronie miasta w sekcji turystycznej „Kameralne Przyjemności” przygotowany został wirtualny spacer wiodący śladem usytuowanych w mieście tablic. Trasa dostępna jest także na urządzenia mobilne poprzez aplikację Traseo – mówi Katarzyna Knap-Sawicka z Urzędu Miasta Sandomierz.

Wystawa została wykonana ze specjalnego rodzaju szkła – antymikrobowego Pilkington SaniTiseTM, które zwiedzającym zapewnia krystaliczny widok oraz bezpieczeństwo. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe