Święto plonów w Zawichoście

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W ubiegłym roku przez pandemie koronawirusa samorządy dożynkowe plany musiały odłożyć na bok. Jednak w tym roku większość z nich decyduje się na organizację tradycyjnych dożynek. Chociaż bez hucznych potańcówek i zabaw to jednak bardzo uroczyście Święto Plonów uczcili mieszkańcy gminy Zawichost.

Kameralne uroczystości dożynkowe w Zawichoście rozpoczął okolicznościowy barwny korowód, który w towarzystwie ludowej kapeli wyruszył z Małego Rynku do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie odbyło się dziękczynne nabożeństwo w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne zbiory. 

Podczas niedzielnych uroczystości nie mogło zabraknąć również wystąpień zaproszonych gości. Głos zabrali również gospodarze gminy, którzy podziękowali rolnikom za niezwykle trudną prace na roli. 

W programie Święta Plonów w Zawichoście znalazł się również obrzęd dożynkowy i uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który zgodnie z miejscową tradycją przygotowują poszczególne sołectwa oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie miasta i gminy Zawichost. 

Najpiękniejszym wieńcem okazał się wieniec dożynkowy przygotowany przez mieszkańców sołectwa Linów.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe