STREFA FARMERA: Mechaniczny zbiór wiśni

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Producent owoców miękkich w tym wiśni, narażony jest przez cały sezon na wiele okresów krytycznych. Jeden z takich momentów zaczyna się już po zbiorze wiśni, kiedy to owoc ten wiąże kwiaty na rok następny.

Tworzone w tym czasie pąki, muszą mieć dużo składników pokarmowych oraz odpowiednie warunki. Niestety pogoda nie zawsze pozwala w pełni wykorzystać nawozy zapewnione przez producenta, co też może odbić się na owocowaniu.

Zbyt wczesne nadajście mrozów lub zbyt późne, które rozchartowują pąki, mogą przyczynić się do przemarznięcia kwiatów. W okresie wiosennym czasami następuje opóźnienie, czasami jak chociażby tego roku przyspieszenie potrzebnej wegetacji.

Niskie temperatury w okresie kwitnienia, powodują związanie owoców wiśni na poziomie 70-80% w zależności od lokalizacji.

Janusz Suszyna | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe