STREFA FARMERA: STOP DROP FRUIT - zapobieganie przedwczesnemu opadaniu owoców

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nieprzewidywalny przebieg czynników klimatycznych, jak zbyt wysokie różnice temperatur, wilgotności gleby i powietrza oraz dostępność składników pokarmowych, sprzyjają występowaniu warunków stresowych w stosunku do roślin uprawnych. Najwrażliwsze okresy występowania warunków stresowych w uprawach sadowniczych to kwitnienie i okres przedzbiorczy.

Umiarkowany opad zawiązków w okresie po kwitnieniu jest wręcz wskazany, by nie przesilić rośliny i uzyskać lepszą jakość. Przykre natomiast jest jeżeli opad ma miejsce, gdy owoce są już wyrośnięte a zjawisko opadu powoduje nieodwracalne straty. Taki opad spowodowany jest zwykle zaistnieniem warunków stresowych jak również wiatrami, gradem lub przesileniem drzew, które obficie zawiązały owoce.

Innowacyjny preparat STOP DROP FRUIT firmy Agrarius, o okresie karencji 0, skutecznie poprawia witalność rośliny i skutecznie zapobiega przedwczesnemu opadaniu owoców roślin sadowniczych, zapobiegając stratom plonu a tym samym poprawiając wynik ekonomiczny.

Janusz Suszyna | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe