Miasto Sandomierz buduje centrum monitoringu w SP nr 4. Władza wybuduje nowe mieszkania socjalne na Lubelskiej

Miasto Sandomierz buduje centrum monitoringu w SP nr 4. Władza wybuduje… Fot. Telewizja STV.PL

Podziel się:

Oceń:

Na pytania dziennikarzy związane z centrum monitoringu, które ma powstać w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 4 i budową nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Lubelskiej w Sandomierzu odpowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec.

Jak poinformował burmistrz, Marcin Marzec zadanie związane z utworzeniem centrum monitoringu realizowane są w ramach wieloletniego projektu rewitalizacji Sandomierza. W różnych zakątkach miasta pojawić się ma 58 nowych kamer umiejscowionych w 42 punktach kamerowych. W pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu oprócz centrum monitoringu swoje miejsce znajdzie również centrum zarządzania kryzysowego. 

Oprócz centrum monitoringu w SP w Sandomierzu wykonane zostaną dodatkowe stanowiska monitoringu w Komendzie Powiatowej Policji o sandomierskiej Straży Miejskiej. 
Cała inwestycja związana z zadaniem pn. „Infrastruktura Systemów Monitorowania Bezpieczeństwa w Miejscach Publicznych” ma kosztować ponad 1,5 miliona złotych. 

Kolejny temat konferencji poświęcony był natomiast budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Lubelskiej. W ramach inwestycji  powstanie 27 lokali mieszkalnych. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na listopad 2022 roku a jej koszt wyniesie prawie 4 miliony złotych.  

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza z Rynku Starego Miasta w Sandomierzu, gdzie na ten moment znajduje się najwięcej mieszkań socjalnych i komunalnych należących do miasta mieszkańcom zostaną zaproponowane nowe mieszkania na ul. Lubelskiej.  

Obecnie na terenie Sandomierza usytuowanych jest 700 mieszkań komunalnych. 

 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe