STASZÓW: Rusza remont ulicy Towarowej i Kościuszki. Umowa już podpisana

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Umowa z wykonawcą już podpisana! A więc, niebawem w Staszowie rozpocznie się remont ulicy Towarowej i Kościuszki. Na przebudowę tego ważnego odcinka drogi gmina otrzymała ponad 9 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych.

Burmistrz, Leszek Kopeć przypomniał, że ulica Towarowa i Kościuszki to dwie ulice, które skupiają przedsiębiorców i inwestorów.

Cała inwestycja podzielona będzie na dwa etapy. Pierwszy obejmie przebudowę ulicy Kościuszki, łączącej się ze skrzyżowaniem z drogą Chmielnik-Osiek. Natomiast jako drugi przebudowany będzie odcinek ulicy Towarowej, z początkiem od skrzyżowania z ulicą Kościuszki. Jak dodał burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć przebudowa tych dwóch ulic to nie wszystko, ponieważ w ramach tej inwestycji zostanie zmodernizowane również m.in. oświetlenie uliczne oraz powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych jak również miejsca parkingowe i postojowe.

Jak mówi wiceminister Anna Krupka inwestycje drogowe są bardzo istotne dla rozwoju gospodarczego, ale również dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Znaczenie wykonania takiej inwestycji podkreślił również Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Planowany koszt przebudowy dwóch staszowskich ulic wynosi ponad 9 274 100,00 złotych. Na wykonanie inwestycji gmina Staszów otrzymała wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych. Co ważne, samorząd do inwestycji nie musi dokładać środków z własnego budżetu.

Inwestycja ma potrwać przynajmniej pół roku. W objętych przebudową ulicach wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Wykonawcą inwestycji będzie firma Trakt z Kielc.

 

Karol Obitko | [email protected]

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe