W hołdzie Powstańcom Warszawskim zabrzmią syreny

W hołdzie Powstańcom Warszawskim zabrzmią syreny Fot. www.1944.pl

Podziel się:

Oceń:

W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego w regionie zabrzmią syreny alarmowe.

Przypominamy, że w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia o godzinie 17 (godzina ”W”) - na terenie całego województwa świętokrzyskiego, na polecenie wojewody, zabrzmią syreny alarmowe. Jak czytamy w komunikacie nadesłanym do naszej redakcji:

"W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2021 r. o godzinie 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena)".

Ciągły dźwięk syreny wybrzmi na 3 minuty

Powstanie Warszawskie, trwające od 1 sierpnia do 3 października 1944 r., było 63 dniami heroicznej walki z niemieckim okupantem. Uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe