"Strefa Aktywności" powstała w Staszowie przy SP nr 3. To wspólna inwestycja miasta i LGD Białe Ługi

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Strefa aktywności" w Staszowie oficjalnie otwarta! Nowe miejsce rekreacji dla całych rodzin powstało nieopodal placu zabaw przy staszowskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. Inwestycja realizowana wspólnie przez Gminę Staszów i Lokalną Grupę Działania "Białe Ługi" kosztowała 615 tysięcy złotych.

Odwiedzając „Strefę aktywności” w Staszowie, nikt nie będzie raczej narzekać na nudę. Na całe rodziny czekają gry i zabawy, które z pewnością umilą wolny wspólnie spędzony czas. Można pograć w szachy, minigolfa, powalczyć z kuleczkowym labiryntem lub pograć w kręgle. 

Wiceminister Anna Krupka w dzień otwarcia nowego miejsca rekreacji i aktywności podkreśliła, że takie inwestycje są ważne nie tylko dla rozwoju miasta, ale również są inwestycją w zdrowie mieszkańców.

Ta inwestycja została wsparta środkami finansowymi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. O dodatkowych możliwościach dofinansowania inwestycji istotnych dla społeczności Staszowa poinformował wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Marek Jońca. 

W trakcie oficjalnego otwarcia burmistrz, Leszek Kopeć wyraził nadzieję, na to, że nowo otwarta „Strefa aktywności” będzie cieszyć się popularnością wśród najmłodszych mieszkańców Staszowa. 

Tuż obok nowego miejsca na mapie rekreacyjnych i sportowych spotkań mieszkańców Staszowa niebawem remontu doczeka się również kort tenisowy na który gmina otrzymała wsparcie z programu „Sportowa Polska” w wysokości blisko 600 tysięcy złotych. To kolejne środki jakie gmina Staszów otrzymała na modernizację obiektów sportowych z ministerstwa sportu. 

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe