Opatów gościł motocyklistów z Rajdu Katyńskiego. Zajadali się pączkami z cukierni „U Szarego”

Opatów gościł motocyklistów z Rajdu Katyńskiego. Zajadali się pączkami… Fot. Jerzy Strzyż | Telewizja STV.PL Opatów gościł motocyklistów z Rajdu Katyńskiego.

Podziel się:

Oceń:

Uczestnicy rajdu „Moja Mała Ojczyzna” wyjechali w ubiegłą niedzielę z okolic Tomaszowa Mazowieckiego. W środę przedpołudniem zawitali do Opatowa parkując swoje maszyny na płycie rynku. Zostali podjęci przez burmistrza miasta Grzegorza Gajewskiego pączkami od „Szarego”.

Rajd „Moja Mała Ojczyzna” wpisuje się w misję dużego przedsięwzięcia jakim jest Rajd Katyński.  


- Hasłem Rajdu Katyńskiego jest „Kocham Polskę i Ty ją kochaj”. „Moja Mała Ojczyzna” to także rajd pamięci, podczas którego poznajemy prawdziwą historię. Znakomita większość z nas goszczących dziś w Opatowie przejechała Raj Katyński. Wśród nich jest pan burmistrz Gajewski, któremu dziękujemy za gościnę –mówiła Katarzyna Wróblewska, komandor rajdu i szefowa fundacji Rajd Katyński podkreślając przy tym uroki Opatowa . 


Do środy przejechali około 1 tys. km., odwiedzając miejsca w których Polacy oddali życie za Ojczyznę lub pracowali dla niej. Byli w Kolbuszowej, Czarnce, u Czarnieckiego.  


- Na trasie ani kropli deszczu, tylko jakiś kapuśniaczek -mówiła K. Wróblewska.- Padało tylko nocami. Małe rajdy jak ten obecny „Moja Mała Ojczyzna” to genialna sprawa. Każdy z każdym może pogadać. Atmosfera jest super. Najmłodszym uczestnikiem jest 12 latek. Jedziemy do Sandomierza, bo tam jest pomnik Katyński i Rzezi Wołyńskiej. Następnie do Bychawy. Będziemy w miejscu gdzie zginął „Żelazny”. W niedzielę 1 sierpnia kończymy wojaże.


W Opatowie z uczestnikami rajdu spotkali się Grzegorz Gajewski i Marcin Spałek, burmistrzowie miasta, małżonka burmistrza Gajewskiego Elżbieta, która jest fanką podróży dwuśladem i jak się okazało znana jest w światku uczestników Rajdu Katyńskiego.


- Przedstawiciele Rajdu Katyńskiego goszczą w Opatowie już po raz trzeci. Bardzo się z tego cieszę. W 19. edycji Rajdu jego uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem „Topora” Zwierzdowskiego. Wcześniej był zlot na terenie klasztoru oo. Bernardynów – mówił Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa.- Jestem zadowolony, że mogę choć przez chwile spotkać się z przyjaciółmi z Rajdu. Poczęstowałem ich pączkami od „Szarego”, naszym produktem regionalnym- dodał.


W 2024 „Rajd Moja Mała Ojczyzna” będzie odbywał się tylko w województwie świętokrzyskim poinformowała, K. Wróblewska.  


- To dobra decyzja, bo Ziemia Świętokrzyska ma bardzo bogatą historię walk o wolność i niepodległość – powiedział Gajewski. 

(JAZ) 

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe