Golejów zmieni swój wygląd. Będą nowe pomosty i większa plaża

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już niedługo rozpocznie się w gminie Staszów kolejna ważna inwestycja. Tym razem chodzi o Jeziora Golejowskie, które w ramach rewitalizacji zmienią się niebawem nie do poznania. Wszystko za sprawą zadania, które obecnie realizuje gmina Staszów pn. „Oczyszczenie Jeziorek Golejowskich z wymianą pomostów oraz powiększeniem plaży”, które może zostać zrealizowane w ramach zadania „Kompleksowe zagospodarowanie obszarów zielonych na terenie miasta Staszów.

To pierwszy etap inwestycji związanych z poprawą warunków w Golejowie. Podczas konferencji prasowej burmistrz Leszek Kopeć podkreślił, że rozpoczynająca się inwestycja była długo wyczekiwana. Na ważny krok w stronę odnowienia i ulepszenia golejowskiego kompleksu wszyscy czekali ponad 30 lat. 

O tym, że poprawa warunków wokół jezior w Golejowie przyczyni się do dalszego rozwoju turystycznego regionu wspomniała natomiast wiceminister Anna Krupka. Jak mówi to ważna inwestycja z wielu perspektyw.

Na dzisiejszym podpisaniu umowy obecny był również Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Na rewitalizację kompleksu jezior w Golejowie gmina Staszów z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozyskała ponad 5 milionów złotych. Prace mają rozpocząć pod koniec sierpnia, czyli po zakończeniu sezonu turystycznego i mają potrwać do czerwca przyszłego roku. 

 

Karol Obitko | [email protected]

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe