Paweł Niedźwiedź zastąpił Wojciecha Dzieciucha. Zmiana na fotelu wicestarosty sandomierskiego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Paweł Niedźwiedź nowym wicestarostą sandomierskim. Taką decyzję na dzisiejszej sesji nadzwyczajnej podjęli powiatowi radni, po tym jak Wojciech Dzieciuch, wicestarosta sandomierski złożył rezygnację ze stanowiska. Jak mówi - były już wicestarosta - decyzja o rezygnacji podyktowana była chęcią przejścia na zasłużoną emeryturę i zadbania o sprawy osobiste.

Podczas swojego wystąpienia Wojciech Dzieciuch podziękował za wieloletnią współpracę z radnymi, pracownikami starostwa i jednostek podległych. Podziękował także staroście Stanisławowi Masternakowi za zaufanie, które pozwoliło na rozpoczęcie pracy na stanowisku wicestarosty ponad 10 lat temu. 

Kandydaturę radnego Pawła Niedźwiedzia na stanowisko wicestarosty zgłosił starosta Marcin Piwnik. Podkreślił, że Paweł Niedźwiedź to osoba odpowiednia na to stanowisko, z dużym doświadczeniem administracyjnym i prawniczym. Marcin Piwnik przypomniał, że Paweł Niedźwiedź to absolwent wydziału prawa na UMCS w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, następnie w starostwie powiatowym w Sandomierzu gdzie był naczelnikiem jednego z wydziałów, a później na stanowisku sekretarza powiatu. 

O powołaniu radnego Pawła Niedźwiedzia zdecydowali radni w głosowaniu tajnym, w którym udział wzięło 14 uprawnionych. Ostatecznie za kandydaturą Pawła Niedźwiedzia zagłosowało 11 radnych, natomiast 3 głosy zostały uznane za nieważne.

W swojej wypowiedzi nowy wicestarosta podziękował za zaufanie radnym i wyborcom, dzięki którym może pełnić tą zaszczytną funkcję. Szczególnie podziękował Wojciechowi Dzieciuchowi za wspólną pracę przez ostatnie lata, kiedy to nabierał doświadczenia w pracy samorządowej. Paweł Niedźwiedź podkreślił, że objęta funkcja to ogromny zaszczyt, ale jeszcze większa odpowiedzialność. 

Wicestarosta Paweł Niedźwiedź ma 40 lat, wspólnie z żoną i córką mieszkają w Sandomierzu. Jest absolwentem prawa na UMCS w Lublinie, kilka tygodni temu zdał egzamin radcowski. Pracował w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, był naczelnikiem wydziału starostwa w Sandomierzu, sekretarzem powiatu sandomierskiego oraz zastępcą burmistrza Sandomierza. 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe