OPATÓW: Wakacyjne remonty i modernizacja placówek oświatowych

OPATÓW: Wakacyjne remonty i modernizacja placówek oświatowych Fot. Jerzy Strzyż | Telewizja STV.PL Trwa remont w opatowskich "podstawówkach".

Podziel się:

Oceń:

Gmina Opatów remontuje i modernizuje swoje placówki oświatowe. Zmieni się otoczenie obu szkół, a także wyposażenie sal lekcyjnych.

Wakacje to czas remontów placówek oświatowych. Obie podstawówki podlegające gminie Opatów są modernizowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.


- Tak jak obiecywałem w kampanii wyborczej robimy wszystko aby nasze dzieci miały warunki, które nie będą odbiegały od tych jakie mają uczniowie w dużych miastach –powiedział Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa. –Oprócz zmian otoczenia szkół, przygotowujemy w tych placówkach sale w których pojawi się nowoczesny sprzęt. Będą to tak zwane klaso-pracownie wirtualne, w których będą wykorzystywane najnowocześniejsze technologie komputerowe. W obu szkołach od września uczniowie będą mieli do dyspozycji po trzy takie pracownie. Edukacja z wykorzystaniem nowych technologii pozwoli łatwiej i skuteczniej rozwijać kreatywność, wyobraźnię przestrzenną u młodych ludzi. 


Na zewnętrz SP nr 2 zostanie wymienione ogrodzenie, które pamięta początki tzw. „tysiąclatki”. Zostaną zmienione schody wejściowe do budynku szkoły i hali sportowej. Parking zyska nową nawierzchnię, podobnie jak ciągi piesze. Zostaną zbudowane nowe altany śmietnikowe, a na dziedzińcu placówki będą zamontowane urządzenia do zabawy. 


W przypadku SP nr 1 zmieniona zostanie nawierzchnia alejek i ciągów komunikacyjnych.


Wszystko będzie gotowe przed pierwszym dzwonkiem po przerwie wakacyjnej- zapewnia burmistrz Gajewski. 


(JAZ)

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe