Zaskakujące odkrycie archeologiczne w Wilczycach

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Archeolodzy w Wilczycach po raz kolejny odkryli niezwykłe miejsca pochówku. Te znaleziska to unikatowy obiekt grobowy przyznał dr Tomasz Boroń z Instytutu Etnologii i Archeologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, który kolejny rok z rzędu nadzoruje prowadzone badania archeologiczne w małej podsandomierskiej miejscowości. Tegoroczne znalezisko pochodzi z kultury złockiej.
Wizyta archeologów w Wilczycach już nikogo nie dziwi, czego nie można powiedzieć o archeologicznych odkryciach, które z roku na rok są coraz bardziej zaskakujące.
 
W archeologiczne poszukiwania co roku chętnie włączają się studenci, dla których to ciekawa lekcja w praktyce.
 
W trakcie poprzednio prowadzonych badań archeologom udało się natrafić na znaleziska kultury magdaleńskiej. Badacze znaleźli tam niespotykane wcześniej na ziemiach polskich figurki Wenus, wykonane z krzemienia oraz jeden z najbogatszych grobów w Europie Środkowej datowany na trzecie tysiąclecie przed naszą erą. Niezwykłym odkryciem był również pochówek dziecka oraz obiekty niszowe, dwukomorowe, które stanowią dużą rzadkość na Wyżynie Sandomierskiej.
 
Prowadzone w Wilczycach badania są kontynuacją wcześniejszych badań, które rozpoczęły się w latach dziewięćdziesiątych.
Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe