O rozwoju przedsiębiorców i nowych perspektywach dla rolników dyskutowano w opatowskim starostwie

O rozwoju przedsiębiorców i nowych perspektywach dla rolników dyskutowano… Fot. Starostwo Powiatowe w Opatowie

Podziel się:

Oceń:

W powiecie opatowskim przez dwa dni rozmawiano o potrzebach rolników i lokalnych przedsiębiorców.

 - Wspólny dialog jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów pozwalającym na wypracowanie wspólnej strategii działania Agro Fresh Parku we Włostowie – tak mówił podczas wczorajszego spotkania z rolnikami starosta Tomasz Staniek.

Głównym tematem wtorkowego spotkania było przybliżenie znaczenia oraz funkcjonowania Agro Fresh Parku we Włostowie. Miejsca które w niedalekim czasie może stać się strategicznym punktem rolnictwa oraz przedsiębiorczości dla mieszkańców Powiatu Opatowskiego oraz całego Województwa Świętokrzyskiego. Wtorkowe spotkanie miało również pomóc w opracowaniu strategii terytorialnej dla rozwoju obszaru partnerstwa „Ziemia Opatowska”, które od listopada 2020 r. jest beneficjentem projektu „Centrum Wsparcia Doradczego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
 
Dziś natomiast w Starostwie Powiatowym w Opatowie spotkali się z przedstawicielami Związku Miast Polskich oraz władzami powiatu przedsiębiorcy.
 
Podczas spotkania omawiany był między innymi rynek pracy, formy pomocy oraz rozwoju dla przedsiębiorców regionu.
 
- Wszystkie podejmowane działania powinny wpływać na rozwój gospodarczy, turystyczny, społeczny oraz kulturowy i zmierzać do wspólnej realizacji zintegrowanych projektów. Ze względu na wyjątkowe walory rolnicze oraz przyrodniczo-klimatyczne celem powinno być tworzenie warunków dla rozwoju nowoczesnego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego, rozwój istniejącego przemysłu, wspieranie działań integrujących mieszkańców z regionem - powiedział starosta opatowski Tomasz Staniek.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe