Tłumy bawiły się na Święcie Chleba gminy Sadowie. [DUŻO ZDJĘĆ]

Tłumy bawiły się na Święcie Chleba gminy Sadowie. [DUŻO ZDJĘĆ] Fot. Jerzy Strzyż / Telewizja STV.PL Tłumy bawiły się na Święcie Chleba w Jacentowie.

Podziel się:

Oceń:

Kilka tysięcy ludzi przyciągnęło XII Święto Chleba gminy Sadowie, które odbyło się na stadionie Marolu w Jacentowie. Koła Gospodyń Wiejskich oferowały wyśmienite jadło. Na scenie co chwila zmieniali się artyści, a dzieciaki szalały na dmuchawcach i innych urządzeniach do zabawy. Dorośli preferowali odpoczynek przy stołach. W czasie festynu zbierano pieniądze na operację Ani Jagiełło.

Znalezienie miejsca parkingowego w pobliżu stadionu na którym odbywało się Święto Chleba graniczyło z cudem. Widać było, że ludzie pragną rozrywki po miesiącach obostrzeń i zakazu organizacji imprez masowych. Do Jacentowa zjechali mieszkańcy z okolicznych powiatów. 

XII Święto Chleba tradycyjnie rozpoczęło się od mszy świętej w intencji rolników odprawionej w kościele w Ruszkowie. Druga część świętowania odbyła się ja płycie stadionu w Jacentowie. Organizatorzy Biblioteka- Ośrodek Kultury oraz samorząd gminny zadbali o dobrą zabawę. Scena tętniła życiem. Na początek wystąpiły zespoły ludowe. Później było jeszcze tylko lepiej. Publiczność do zabawy nakręciła grupa RanDevu, atmosferę podniósł Alberto Amati, a pełne szaleństwo było podczas występu gwiazdy wieczoru Miłego Pana. Po koncercie gwiazdy disco polo uczestnicy oddali się pląsom przy muzyce grupy RanDevu w ramach zabawy „pod gwiazdami”. 

Koła Gospodyń Wiejskich serwowały w okazałym namiocie dania na gorąco i zimno, domowe wypieki i inne słodkości. Nie zabrakło stoisk z kiełbaską z grilla, napojami chłodzącymi. Najmłodsi chętnie korzystali z zamków – dmuchawców, strzelnicy, symulatora dachowania i innych atrakcji.

Panie w kolorowych ludowych strojach zbierały do puszek pieniądze na leczenie mieszkanki gminy Ani Jagiełło

Podczas imprezy można było zaszczepić sięprzeciwko koronawirusowi.

(JAZ) 

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe