Andrzej Zając mistrzem Koła nr 23 PZW w Opatowie w „gruncie”

Andrzej Zając mistrzem Koła nr 23 PZW w Opatowie w „gruncie” Fot. Jerzy Strzyż / Telewizja STV.PL Wędkarze rywalizowali na zbiorniku w Podolu.

Podziel się:

Oceń:

Od sobotniego popołudnia do niedzielnego przedpołudnia na akwenie w Podolu rywalizowali wędkarze. Aby uzyskać tytuł mistrza opatowskiego Koła PZW trzeba było złowić ponad 11 kg ryby. Zaszczytny tytuł przypadł Andrzejowi Zającowi.

 

Wędkarze rozpoczęli zmagania w sobotę o godz. 17. Łowili na dwie wędki. Po kilkunastu godzinach wędkowania okazało się, że wygrał Andrzej Zając. Wędkarz z Opatowa złowił suma ważącego prawie 2 kg. Do tego dołożył okazałego karpia i trochę drobnicy. – Sum wziął na białe robaki – powiedział Zając. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Pietrzykowi, za złowienia trzech karpi (prawie 8 kg.). Na najniższym stopniu podium stanął z wynikiem 6,3 kg. Michał Wasiński.

- Rybka „nie brała”, ale złowione 12 kg przez mistrza, to wynik którym się można chwalić. Cieszy mnie, że mamy w Podolu różnorodne gatunki ryb. Był jaź, szczupak, sum, lin, japoniec, a nie tylko karp. Jestem z tego dumny- ocenił osiągnięte wyniki Grzegorz Wrzesień, prezes opatowskiego Koła nr 23 PZW. 

Medaliści otrzymali w nagrodę okolicznościowe puchary z rąk władz Koła. 

- Zakończyliśmy tegoroczną rywalizację sportową w „spławiku” i „gruncie”. Zwycięzcy będą reprezentowali nasze Koło podczas Mistrzostw Okręgu w obu kategoriach. Bardzo się cieszę, że nasze Koło przyłączyło się do rywalizacji, bo wędkarstwo to również sport, nie tylko odpoczynek. Mistrzostwa Okręgu odbywać się będą w Szymanowicach i Tarnobrzegu- powiedział G. Wrzesień. 

Władze Koła mają ambitne plany modernizacji „Mekki” opatowskich wędkarzy jakim jest akwen w Podolu.

- W przyszłym roku będzie zmodernizowany akwen w Podolu – zapewnia prezes Wrzesień. -Zajmie się tym profesjonalna firma. Mamy wyliczona kwotę za modernizację. Usiądziemy do stołu i będziemy rozmawiać o inwestycji z Zarządem Okręgu PZW w Tarnobrzegu i samorządem gminy Opatów. Chcielibyśmy zrobić modernizację w roku przyszłym o ile środki na to pozwolą. Jestem pewny, że zadanie dopniemy.

O stan akwenu w Podolu dbają nie tylko wędkarze. -Dziękujemy OSP Podole za pomoc w naprawie wałów. Druhowie ochotnicy wspierając nas w tym zadaniu zrobili sobie przy okazji trening i ćwiczenia. Dla nas to była nieoceniona pomoc. Wzmocniony został brzeg, naprawiona grobla, została wymieniona woda.

Kolejnym powodem do zadowolenia dla władz Koła jest wymiana pokoleniowa. – Nasze Koło liczy 240 członków – powiedział Wrzesień.- Bardzo mnie cieszy, że mamy coraz więcej młodzieży. W roku przyszłym zorganizujemy zawody sportowe właśnie dla tej grupy wiekowej. 

Za naszym pośrednictwem organizatorzy zawodów dziękują ostrowieckiej restauracji „Regasa” za bezpłatny catering. 

15 sierpnia w Podolu o Puchar Burmistrza Opatowa będą walczyć reprezentanci służb mundurowych. 

(JAZ)

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe