We wtorek i środę ważne spotkania dla rolników i przedsiębiorców z powiatu opatowskiego

  • 18.07.2021, 17:16 (aktualizacja 18.07.2021, 17:20)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
We wtorek i środę ważne spotkania dla rolników i przedsiębiorców z powiatu…

Podziel się:

Oceń:

Dwa bardzo ważne spotkania odbędą się w tym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Opatowie we wtorek i środę. Pierwsze spotkanie, o godzinie 11 we wtorek z rolnikami powiatu opatowskiego, będzie dotyczyło ustalania potrzeb producentów rolnych, działających w powiecie.

- Opracowujemy strategię oraz pakiet różnych projektów, które są kluczowe dla rozwoju naszego powiatu – mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski. – Musimy poznać potrzeby i zasoby rolników, czym dysponują, jaką produkcję prowadzą, jakie mają potrzeby.

Podobne spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 10, również w Starostwie Powiatowym w Opatowie z przedsiębiorcami.

- Wystosowaliśmy zaproszenia do przedsiębiorców działających w powiecie. Podobnie jak w przypadku rolników, również chcemy poznać potrzeby i zasoby przedsiębiorców – podkreśla Tomasz Staniek, starosta opatowski. – Badanie potrzeb i oczekiwań jest bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju powiatu opatowskiego. Nie możemy tworzyć strategii, nie dopuszczając do głosu przedsiębiorców i rolników, stąd właśnie seria spotkań.

W listopadzie 2020 roku powstało Partnerstwo „Ziemia Opatowska” w skład którego wchodzą: Powiat Opatowski, gminy: Opatów, Tarłów, Iwaniska, Ożarów, Wojciechowice, Sadowie, Baćkowice, Lipnik.

Partnerstwo jest beneficjentem projektu „Centrum Wsparcia Doradczego”, współfinansowanego z Unii Europejskiej. Projekt pilotażowy „Centrum Wsparcia Doradczego”, jest realizowany przez Związek Miast Polskich na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Celem wspólnego udziału samorządów gminnych powiatu opatowskiego jest określenie wspólnej polityki rozwoju powiatu i gmin poprzez inicjowanie działań wpływających na rozwój gospodarczy, turystyczny, usług społecznych oraz kulturowych, zmierzających do wspólnej realizacji projektów, na przykład budowa ścieżek rowerowych.  Wspólne działania mają na celu opracowanie strategii oraz pakietu projektów kluczowych dla rozwoju obszaru gmin, uwzględniającego potrzeby lokalnej społeczności, w tym rolników i przedsiębiorców.

Dużym, planowanym przez Powiat Opatowski przedsięwzięciem jest budowa Agro Fresh Parku we Włostowie pod Opatowem. Miałoby się tam znaleźć centrum logistyczne, manufaktura spożywcza i hale dla przedsiębiorców lub rolników na wynajem.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe