POWIAT OPATOWSKI: Kurs z Ożarowa i Opatowa do Kielc cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców

POWIAT OPATOWSKI: Kurs z Ożarowa i Opatowa do Kielc cieszy się dużym zainteresowaniem…

Podziel się:

Oceń:

Ogromnym powodzeniem cieszy się linia utworzona w połowie kwietnia przez Powiatowy Zakład Transportu w Opatowie, z Ożarowa, przez Opatów do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

- Mieszkańcy powiatu opatowskiego wielokrotnie sygnalizowali brak możliwości dojazdu regularną komunikacją publiczną do Kielc, do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, do lekarza, do urzędu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, stworzyliśmy taką możliwość – podkreśla Tomasz Staniek, starosta opatowski. I dodaje, że na każdej trasie, czy to do Kielc, czy z Kielc, przez Ostrowiec i inne miejscowości, autobus jest zapełniony praktycznie w stu procentach. – To pokazuje, że na tej trasie było zapotrzebowanie na taki przejazd – zauważa.

Wyjazd z Ożarowa, z dworca autobusowego odbywa się o 5 rano. Z Opatowa, z przystanku przy ulicy Mickiewicza przy szpitalu świętego Leona, pasażerowie wsiadają o godzinie 5.30. Autobus do Kielc, pod Świętokrzyskie Centrum Onkologii, przyjeżdża o godzinie 7:10, po czym jedzie na dworzec. Stamtąd, przez Ostrowiec Świętokrzyski wraca do Opatowa. Tego samego dnia drugi kurs do Kielc realizowany jest o godzinie 12.05 z przystanku przy Starostwie Powiatowym w Opatowie, 12.07 spod szpitala. Do Kielc przyjeżdża na godzinę 14.08, na dworzec, skąd jedzie na 14.20 pod Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Do Opatowa przyjeżdzą na godzinę 16, do Ożarowa na 16.30

Do Kielc kurs odbywa się nowym, 18-miejscowym busem, przystosowanym do przewożenia wózków inwalidzkich. Połączenie Opatowa i Ożarowa z Kielcami funkcjonuje od poniedziałku do piątku. Koszt biletu z Ożarowa do Kielc to 15 złotych, z Opatowa 13 złotych.

Jako jedyny powiat w województwie świętokrzyskim i jeden z niewielu powiatów w kraju, powiat opatowski posiada własny Powiatowy Zakład Transportu. Utworzony w 2019 roku w celu realizacji zadania rządowego, likwiduje białe plamy transportowe. Obsługuje 37 linii komunikacyjnych.

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe