Kolejne środki trafią do gminy Zawichost. Tym razem zostanie zakupiony mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych

Kolejne środki trafią do gminy Zawichost. Tym razem zostanie zakupiony… Fot. Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Podziel się:

Oceń:

Gmina Zawichost otrzymała 80 000 złotych dofinansowania z Oddziału Świętokrzyskiego PFRON do zakupu nowego, 9-osobowego mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jak poinformowała burmistrz Katarzyna Kondziołka zakupiony niebawem samochód posłuży uczestnikom zajęć prowadzonych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Zawiichoście.  

- Dotychczas osoby niepełnosprawne dowożone były samochodem, który liczy ponad dwadzieścia lat i ulegał częstym awariom .W trosce o bezpieczeństwo i komfort osób niepełnosprawnych gmina Zawichost ubiegała się o dofinansowanie zakupu nowego samochodu w ramach likwidacji barier transportowych "Programu wyrównywania różnic między regionami III" - wyjaśniła burmistrz Katarzyna Kondziołka.

Starosta sandomierski, Marcin Piwnik wyjaśnił, że otrzymane dofinansowanie stanowi 70% wartości realizacji projektu.

 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe