We Wszechświętych budują chodnik od kościoła w stronę cmentarza

  • 13.07.2021, 11:21 (aktualizacja 13.07.2021, 11:38)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przy drodze powiatowej, w miejscowości Wszechświęte w gminie Sadowie (powiat opatowski) trwa budowa ponad sześćsetmetrowego odcinka chodnika, od kościoła parafialnego, wzdłuż drogi, do cmentarza.

- To inwestycja niezwykle wyczekiwana przez tutejszą społeczność – mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski.

Pomimo, że to lokalna droga powiatowa, panuje na niej ogromny ruch: ciągniki rolnicze, ciężarówki, rowerzyści, piesi.

- Nie mam wątpliwości, że akurat tu, gdzie są blisko siebie kościół i cmentarz, a mieszkańcy chodzą pomiędzy tymi miejscami, chodnik był potrzebny szczególnie – dodaje starosta opatowski.

Na budowę ponad sześćset metrowego odcinka chodnika, powiat opatowski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 317 967 złotych. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, prace zakończą się 10 września.

Oprócz chodnika we Wszechświętych, powiat otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 492 713 złotych na remont drogi powiatowej we Włostowie (gmina Lipnik).

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe