Paweł Maliński w spławiku. Spławikowe Mistrzostwa w Opatowie rozstrzygnięte

Paweł Maliński w spławiku. Spławikowe Mistrzostwa w Opatowie rozstrzygnięte Fot. Jerzy Strzyż / Telewizja STV.PL Wędkarze rywalizowali w Podolu o Puchar Prezesa Koła nr 23 PZW w Opatowie

Podziel się:

Oceń:

Paweł Maliński najlepszy w Spławikowych Mistrzostwach Koła PZW nr 23 w Opatowie. W nagrodę otrzymał puchar i gromkie brawa od uczestników zmagań. Wędkarze rywalizowali na akwenie w Podolu.

W niedzielę, wczesnym rankiem dużym stawem w Podolu zawładnęli wędkarze rywalizujący o puchar prezesa Koła nr 23 PZW w Opatowie w kategorii spławik. Zawodnicy byli pewni, że „ryba będzie brała” bo wcześniej do akwenu wpuszczono ryby z hodowli w Rytwianach. Rzeczywistość okazała się inna. Każdy z wędkarzy, uczestników mistrzostw stosował inną metodę ale i tak wyniki były zdecydowanie niższe od oczekiwań. Niektórzy mieli pecha. – Ryba wzięła ale była za duża aby ją doholować na takim sprzęcie – mówił Marek Futet. O jeszcze większym pechu może mówić prezes opatowskiego koła Grzegorz Wrzesień, którego w rywalizacji wspierała córka Blanka. Prezes nie sprawdził sprzętu (siatki na złowione ryby) i kiedy przyszło do ważenia połowu, okazało się, że siatka była dziurawa i została w niej tylko jedna maleńka płotka. -Ale pech, przecież trochę tej drobnicy nałowiłem – mówił G. Wrzesień.- Może nawet załapałbym się na pudło. 

Dwa złowione karpie (2,74 kg) wystarczyły Pawłowi Malińskiemu do zwycięstwa. – W tym roku jestem na rybach dopiero drugi raz. Cieszę się z wygranej. Odpocząłem i zrelaksowałem się. Dziś łowiłem na kukurydzę tuż przy brzegu- powiedział Paweł Maliński.

Drugą lokatę zajął z wynikiem 2,50 kg Roman Mendyk. – Lubię przyjechać do Podola. Otoczenie stawów w tej miejscowości jest jedyne w swoim rodzaju. Świetne warunki do rywalizacji ale także do odpoczynku i relaksu- powiedział R. Mendyk.

Trzecie miejsce przypadło Piotrowi Machali, który złowił 2,33 kg ryb. – Nastawiłem się na drobnicę i cieszy wynik- stwierdził P. Machula. 

Trójka najlepszych wędkarzy otrzymała z rąk władz opatowskiego Koła nr 23 puchary oraz gratulacje. Walka o mistrzostwo zakończyła się posiłkiem –przepyszną grochówką. 

- Jesteśmy otwarci na współpracę- powiedział Grzegorz Wrzesień.- Przed nami napowietrzenie akwenów. 15 sierpnia będziemy gościć mundurowych. Wtedy odbędą się Mistrzostwa Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Opatowa. 

(JAZ)

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe