40-lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach

  • 01.07.2021, 13:24 (aktualizacja 01.07.2021, 14:47)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
40-lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach Starostwo Powiatowe w Opatowie

Podziel się:

Oceń:

Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemienicach w tym roku obchodzi 40. rocznicę istnienia.

Uroczystość odbyła się w malowniczym parku otaczającym szkołę. Z tej okazji przybyło wielu zaproszonych gości, od władz powiatu opatowskiego w osobie Małgorzaty Jalowskiej, wicestarosty, członków Zarządu Powiatu, radnych Rady Powiatu Opatowskiego, przedstawicieli gmin Waśniów, Ćmielów, Ostrowiec Świętokrzyskie, Opatów. Wśród gości znaleźli się również emerytowani nauczyciele i pracownicy administracyjni placówki, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych powiatu opatowskiego, dyrektorzy innych tego typu placówek.

Wiele emocji towarzyszyło przedstawieniu teatralnemu zaprezentowanemu przez uczniów pod tytułem Królewna Śnieżka. Nad całością, oprawą muzyczną i choreografią taneczną czuwała Marzena Religa. W przygotowanie kostiumów i scen zaangażowała się cała kadra pedagogiczna. W rolę narratora opowieści wcielił się Zbigniew Surowiecki. W obsadzie przedstawienia znaleźli się wszyscy uczniowie w składzie 50 osób. Była urocza królewna Śnieżka, przezabawne krasnoludki, zła królowa, król, dworzanie, rycerze, obsługa na zamku, myśliwy, zwierzęta leśne oraz czarodziejskie lustro. Nie zabrakło przystojnego księcia, który wjechał do parku na prawdziwym koniu Wigorze, znanym uczniom z zajęć hipoterapii. Całość przedstawienia dopięta była w każdym detalu. Kostiumy, sceny na łonie natury oraz klimatyczna oprawa muzyczna wprowadziła zebranych w przepiękny bajkowy świat, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie spektaklu oraz wrażenia zaproszonych gości.

W krótkim wystąpieniu Małgorzata Spychaj, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach wymieniła dyrektorów, którzy sprawowali funkcję przez kolejne lata: Jan Murzyn, Elżbieta Firmanty, Bogdan Rolak i Bożena Chodorek. Wspomniała również, że od 2019 roku placówka zmieniła nazwę na Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych, a obecnie w skład placówki wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła przysposabiająca do pracy, zespół rewalidacyjno-wychowawczy oraz internat.

Ostatnie lata przyniosły ogrom inwestycji i remontów, które przyczyniły się  do podwyższenia jakości placówki: remonty w środku budynku, zagospodarowanie ogrodu sensorycznego wokół szkoły, zakup koni  i osiołka do terapii z dziećmi. Pani dyrektor podziękowała za owocną współpracę organowi prowadzącemu Starostwu Powiatowemu w Opatowie również za zaplanowane zagospodarowanie stawu będącego częścią kompleksu oraz zagospodarowanie alpak. Wielkim marzeniem szkoły jest budowa sali gimnastycznej. 

Zaproszeni goście składali na ręce pani dyrektor gratulacje i prezenty dla uczniów szkoły. Następnym punktem było pożegnanie uczniów klas przysposabiających do pracy. Dyrektor Małgorzata Spychaj podziękowała także członkowi Zarządu Powiatu Opatowskiego pani Anecie Werońskiej za wsparcie  i bezinteresowna pomoc oraz radnemu Rady Powiatu Opatowskiego, panu Maciejowi Wolańskiemu za nieodpłatną opiekę weterynaryjną nad zwierzętami mieszkającymi przy ośrodku.

Muzyczną oprawę pod okiem pana Grzegorza Kowalskiego zapewnili zespoły: „Na maxa” oraz „Run away” działające w świetlicy siostry Małgorzaty Chmielewskiej w Nagorzycach. Dzieci bawiły się wybornie. Zabawy na dmuchawcu, wata cukrowa, pop-corn, słodkości i kiełbaska z grilla złożyły się na całość mile spędzonego czasu.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe