Ceny na targu w Opatowie bez zmian. Można było nabyć jagody zebrane w iwańskich lasach

Ceny na targu w Opatowie bez zmian. Można było nabyć jagody zebrane w… Fot. Telewizja STV.PL 30 czerwca 2021. Targ w Opatowie

Podziel się:

Oceń:

Nie było tłumów na środowym targu w Opatowie. Ceny warzyw, owoców oraz innego oferowanego przez kupców asortymentu nie zmieniły się w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Na rynku pojawiły się jagody.

Najwięcej kupujących było przy stoiskach z warzywami i owocami. Za kilogram pomidorów trzeba było zapłacić od 3,5 do 5,50 zł. Tradycyjnie najdroższe były pomidory malinowe. Z kolei za ogórki żądano od 2 do nawet 4 zł. Główka kapusty młodej kosztowała średnio 4 zł, a kg ziemniaków 2,5 zł. Kupując kalafiory trzeba było liczyć się z wydatkiem od 4 do 5 zł za sztukę. Truskawki kosztowały średnio 10 zł za koszyczek (2 kg), także 10 zł płacono za kg czereśni. 

Niewielkim  zainteresowaniem wśród kupujących cieszył się miód. Za słoik o pojemności 0,9 litra trzeba było zapłacić od 40 do 60 zł. Najdroższy był miód spadziowy. 

Po raz pierwszy w tym roku oferowano jagody. – Słoik 0,9 l kosztuje 20 zł – mówiła sprzedająca. -Jagody zebrane zostały w lasach w okolicach Woli Jastrzębskiej. 

Nie brakowało wyrobów kowalskich (ogrodzenia, bramy). Były też stoiska z kaszą, grochem, paszą dla zwierząt). 

Najwięcej sprzedających oferowało galanterię, bieliznę, obuwie.

W kolejce trzeba było postać po wyroby wędliniarskie. Za kiełbasę wiejską jednej z firm z gminy Opatów żądano 26 zł za kg, a z kruchą złotówkę więcej. Jeśli ktoś chciał kupić boczek bez dodatków uszlachetniających, czy salceson musiał przyjść na targ wczesnym rankiem.

(JAZ) 

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe