W gminie Staszów opracowują studium. To ważny dla mieszkańców dokument

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W 2020 roku gmina Staszów rozpoczęła prace nad zmianą Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dokumentu o charakterze strategicznym. Opracowywany dokument wyznaczy najważniejsze kierunki rozwoju przestrzennego gminy.

Jak poinformował Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa mieszkańcy mieli okazję udziału w spotkaniach konsultacyjnych.

- W marcu mieszkańcy wzięli udział w cyklu konsultacji społecznych w obszarze planowania przestrzennego, dotyczących zmiany Studium. Podczas spotkań dyskutowaliśmy o kreowaniu otaczającej nas przestrzeni, a tym samym mieszkańcy wzięli udział w procesie tworzenia strategicznego dokumentu dla miasta i gminy Staszów – wyjaśnia burmistrz Leszek Kopeć.

Na realizację procesu konsultacji dokumentów planistycznych dotyczących zmiany Studium i kierunków zagospodarowania przestrzennego  gminny samorząd otrzymał grant w wysokości 32 967,00 złotych. Koordynatorem projektu jest Fundacja STABILO w Toruniu. 

- Konsultacje społeczne są dla nas niezwykle cennym źródłem wiedzy i punktem odniesienia do dalszych prac nad dokumentem. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w nasze dyskusje – powiedział Leszek Kopeć.

Spotkania online przybliżyły mieszkańcom proces planowania, zakres Studium oraz cel w jakim opracowywana jest przestrzenna strategia dla całej gminy. Rezultatem dyskusji ma być opracowanie i uchwalenie studium przez radnych Rady Miejskiej w Staszowie. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe