Wojciech Czerwiec pozostaje przewodniczącym rady. PiS wycofało się z wnioskiem o odwołanie

Wojciech Czerwiec pozostaje przewodniczącym rady. PiS wycofało się z wnioskiem… Fot. Telewizja STV.PL Wojciech Czerwiec pozostaje przewodniczącym rady. PiS wycofało się z wniosku o odwołanie.

Podziel się:

Oceń:

Dziś w sandomierskim Ratuszu w trybie sesji nadzwyczajnej miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Sandomierzu Wojciecha Czerwca. Przypomnijmy, że dzisiejsza sesja ma związek z wnioskiem skierowanym w ubiegłym tygodniu do biura rady przez sześciu radych Prawa i Sprawiedliwości. W nadzwyczajnym spotkaniu radnych udział wzięło 20 z 21 radnych.
Wniosek o odwołanie Wojciecha Czerwca wpłynął dzień po sesji absolutoryjnej na której burmistrz Marcin Marzec otrzymał większością głosów zarówno wotum zaufania jak i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za poprzedni rok. Przeciwko udzieleniu wotum zaufania był Wojciech Czerwiec oraz radna Ewa Gracz. Po głosowaniu nad wotum zaufania i absolutorium poprosiliśmy Wojciecha Czerwca o komentarz, w którym zasugerował, że mimo wcześniejszej krytyki wobec burmistrza Sandomierza, Marcina Marca radni Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali za udzieleniem mu wotum zaufania i absolutorium.
 

 
Dziś ostatecznie głosowanie nad odwołaniem Wojciecha Czerwca z funkcji przewodniczącego Rady Miasta się nie odbyło. Chwilę przed głosowaniem przewodniczący klubu PiS, Krzysztof Szatan złożył wniosek o zdjęcie z porządku obrad uchwał związanych ze wcześniej złożonym wnioskiem. Jak wyjaśniał przed naszą kamerą Krzysztof Szatan wniosek o odwołanie przewodniczącego jest nadal aktualny a jedynie co się zmienia to czas jego realizacji.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Dzisiejszą sytuację skomentował na prośbę naszych dziennikarzy również Wojciech Czerwiec, który powiedział, że nie zamierza sam rezygnować z funkcji a dzisiejsza sesja nadzwyczajna została potraktowana według niego niepoważnie.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec komentując dzisiejszy zaskakujący przebieg sesji, stwierdził, że to wewnętrza „rozgrywka” radnych. Przypomnijmy, jednak, że z pierwszych informacji w tym temacie propozycja związana ze zmianą przewodniczącego wyszła jednak od samego burmistrza Sandomierza.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić w ostatnich dniach odbyły się spotkania burmistrza Marcina Marca i radnego Krzysztofa Szatana z poszczególnymi radnymi w gabinecie magistratu. Celem miało być rozpytanie radnych o ich zamiar co do głosowania. Czy przeprowadzone rozmowy miały wpływ na dzisiejszy przebieg sesji? Tego nie wiemy, jednak po wakacjach temat „przewrotu” w radzie z pewnością powróci.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tamara
Tamara 30.06.2021, 18:43
Tym radnym którzy poprą wniosek pis podziękujemy przy wyborach. Ponadto będziemy wnioskować o odebranie tym zdrajcom diet począwszy od początku kadencji gdyż oni właśnie beszczelnie oszukali wyborców.

Pozostałe