Wojciech Czerwiec: Dwa i pół roku jest zmarnowane. Radni PiS nie wnieśli niczego dobrego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś wpłynął wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Sandomierzu, Wojciecha Czerwca. Taki wniosek do biura rady wpłynął opatrzony podpisami sześciorga radnych z Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że wczoraj odbyła się sesja Rady Miejskiej w Sandomierzu na której burmistrz, Marcin Marzec otrzymał większością głosów zarówno wotum zaufania jak i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za poprzedni rok. Przeciwko udzieleniu wotum zaufania był Wojciech Czerwiec oraz radna Ewa Gracz. W wczorajszej rozmowie z naszymi dziennikarzami przewodniczący Wojciech Czerwiec, poinformował, że stracił zaufanie do burmistrza Sandomierza, po tym jak ten sugerował mu, aby zrezygnował z zajmowanej funkcji. Wojciech Czerwiec po środowej sesji pytany o sytuację skomentował również, że do środy, żaden oficjalny wniosek o odwołanie jego z funkcji przewodniczącego nie wpłynął. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Dziś jednak już wiemy, że wniosek o odwołanie przewodniczącego do biura rady wpłynął i w ciągu 7 najbliższych dni powinna zostać zwołana sesja nadzwyczajna, na której radni będą obradować nad owym wnioskiem. Dziś ponownie poprosiliśmy o komentarz Wojciecha Czerwca, który jak twierdzi podda się pod ocenę radnych, ale sam z funkcji przewodniczącego nie ustąpi. Wojciech Czerwiec w rozmowie z nami dodał również, że ostatnie ponad dwa lata pracy Rady Miejskiej w Sandomierzu można uznać jako zmarnowane. 

Przewodniczący Wojciech Czerwiec zasugerował również, że mimo wcześniejszej krytyki wobec burmistrza Sandomierza, Marcina Marca radni Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali za udzieleniem mu wotum zaufania i absolutorium. 

Pozostaje więc pytanie co się stało i czy wczorajszy wynik tak ważnego głosowania nie stanowi karty przetargowej?  

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe