Wojciech Czerwiec krytycznie o burmistrzu Sandomierza. Marcin Marzec: "Czasem zmiany są potrzebne..."

  • 23.06.2021, 16:48 (aktualizacja 23.06.2021, 17:51)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
Wojciech Czerwiec krytycznie o burmistrzu Sandomierza. Marcin Marzec:… Fot. Telewizja STV.PL Marcin Marzec - Burmistrz Sandomierza i Wojciech Czerwiec - Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza.

Podziel się:

Oceń:

W sandomierskim Ratuszu odbyła się dziś sesja Rady Miejskiej, podczas której burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec otrzymał wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

Po debacie w temacie przedstawionego Raportu o stanie Gminy Sandomierz  i krótkiej wymianie zdań za udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi Sandomierza, Marcinowi Marcowi opowiedziało się 18 radnych. W tym punkcie przeciw zagłosowało dwoje radnych: Wojciech Czerwiec oraz Ewa Gracz. Od głosu przed udzieleniem wotum zaufania natomiast wstrzymał się radny Janusz Poński. Burmistrz, Marcin Marzec otrzymał przewagą głosów radnych również absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok. Za przyznaniem absolutorium zagłosowało 20 radnych przy 21 biorących udział w głosowaniu. Radny Janusz Poński ponownie w tym punkcie wstrzymał się od głosu.


Marcin Marzec po zakończeniu obrad naszym dziennikarzom udzielił komentarza, w którym podziękował radnym za taki wynik głosowania. Jak powiedział praca nad wykonaniem budżetu to praca zespołowa. Burmistrz odniósł się również do sytuacji związanej z przymierzaną zmianą na stanowisku przewodniczego Rady Miejskiej w Sandomierzu, w skrócie komentując: „Zmiany czasem są potrzebne”.

loadingŁaduję odtwarzacz...


O komentarz wyników głosowania poprosiliśmy również przewodniczącego Rady Miejskiej Wojciecha Czerwca, który krytycznie odniósł się do działań burmistrza, Marcina Marca. Jak stwierdził zagłosował przeciw udzieleniu wotum zaufania dla burmistrza, ponieważ naruszył jego zaufanie.  Wojciech Czerwiec dodał również, że dokument raportu nic nie mówi, a do zrobienia jest jeszcze dużo. Jak przyznał Wojciech Czerwiec niepokoją go również dochody gminy.    

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe