Burmistrz Sandomierza z wotum zaufania i absolutorium. Jak wyglądało głosowanie radnych?

  • 23.06.2021, 15:46 (aktualizacja 23.06.2021, 16:07)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
Burmistrz Sandomierza z wotum zaufania i absolutorium. Jak wyglądało głosowanie… Fot. Telewizja STV.PL Na zdjęciu od lewej: Aneta Przyłucka - sekretarz miasta, Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza, Janusz Stasiak - wiceburmistrz Sandomierza.

Podziel się:

Oceń:

Jedna z najważniejszych sesji w tym roku w Sandomierzu już za nami. Podczas dzisiejszej sesji radni sandomierskiej Rady Miejskiej głosowali nad wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Sandomierza, Marcina Marca.

ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO:

Sesja absolutoryjna rozpoczęła się od debaty nad raportem o stanie Gminy Sandomierz za 2020 rok. Następnie porządek sesji zaabsorbowały punkty związane z głosowaniem za udzieleniem włodarzowi miasta wotum zaufania i absolutorium. 


Ostatecznie po krótkiej dyskusji za udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi Sandomierza, Marcinowi Marcowi opowiedziało się 18 radnych. W tym punkcie przeciw zagłosowało dwoje radnych: Wojciech Czerwiec oraz Ewa Gracz. Od głosu przed udzieleniem wotum zaufania natomiast wstrzymał się radny Janusz Poński.


Burmistrz, Marcin Marzec otrzymał przewagą głosów radnych również absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok. Za przyznaniem absolutorium zagłosowało 20 radnych przy 21 biorących udział w głosowaniu. Radny Janusz Poński ponownie w tym punkcie wstrzymał się od głosu. 


W programie sesji oprócz wspomnianych dwóch punktów radni przegłosowali uchwały związane ze zmianami w tegorocznym budżecie  oraz Wieloletnią Prognozą Finansową. W programie znalazły się również uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa na terenie gminy w roku szkolnym 2021/2022 oraz w sprawie przekazania w ręce powiatu nieruchomości gruntowych. Jak wyjaśnia burmistrz ma to związek z budową ronda na ulicy Mickiewicza. 


Sesja absolutoryjna zakończyła się wolnymi wnioskami, w których radni zgłaszali potrzeby związane m.in. z odnowieniem lub budową nowych basenów odkrytych w Sandomierzu. Radni w tym punkcie zwrócili również uwagę na nieskuteczność przeprowadzonych akcji odkomarzania. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
De Sade
De Sade 23.06.2021, 16:59
Sitwa. Towarzystwo wzajemnej adoracji.

Pozostałe