„Biała Niedziela” - mieszkańcy Staszowa dbają o swoje zdrowie

  • 21.06.2021, 15:54
  • Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
„Biała Niedziela” - mieszkańcy Staszowa dbają o swoje zdrowie Urząd Miasta i Gminy w Staszzowie

Podziel się:

Oceń:

Po raz pierwszy w Staszowie odbyły się bezpłatne badania dotyczące profilaktyki kardiologicznej. Z darmowych badań prewencyjnych w niedzielę, 20 czerwca, skorzystało aż 91 osób.
Wydarzenie pod nazwą „Biała Niedziela 2021” cieszyła się wśród mieszkańców dużą popularnością. W godzinach między 10:00, a 18:00 salę konferencyjną staszowskiego magistratu wypełniły dziesiątki mieszkańców, chcących zadbać o swoje zdrowie. Akcję darmowych badań profilaktycznych w Staszowie zainaugurowała dr Ewa Kondek, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Przedstawicielka władz samorządowych dała przykład mieszkańcom, biorąc udział w badaniach, a tym samym promując postawy prozdrowotne.
 
W ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz Serce” odbył się szereg konsultacji lekarskich. Mieszkańcy mieli szansę zbadać między innymi poziom glukozy oraz cholesterolu w swojej krwi. Ponadto wykwalifikowany personel wykonywał pomiar ciśnienia tętniczego, badanie EKG oraz ABI. Dodatkowo w ramach zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu krwi i nadwadze odbyły się konsultacje z dietetykiem, który udzielał porad oraz wskazań w zakresie właściwej diety.
 
- Zdrowie mieszkańców naszej gminy jest dla nas wartością nadrzędną, dlatego też poprzez ułatwiony dostęp do bezpłatnych badań pragniemy zachęcić mieszkańców miasta i gminy Staszów do zadbania o własne zdrowie – mówi Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.
 
Organizatorem „Białej Niedzieli” w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz Serce!” był Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Badania wykonywała TELEMEDYCYNA POLSKA. Wydarzenie swoim patronatem objął Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe