STREFA FARMERA: Fasola Wrzawska

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W osobliwej dolinie Wisły, Sanu i Łęgu, nieopodal Sandomierza, natura stworzyła dogodne warunki do uprawy fasoli wielokwiatowej tycznej nazywanej Piękny Jaś tyczny.

Osobliwość uwarunkowań wynika z płytkiego systemu korzeniowego fasoli, która dobrze się czuje przy nisko zalegającym poziomie wód gruntowych, a obfitemu wiązaniu strąków sprzyjają długo zalegające mgły w okresie kwitnienia.

Ze specyfiką uprawy tej fasoli zapoznaje nas Wacław Pyrkosz z Wrzaw, prezes Stowarzyszenia Producentów Fasoli Tycznej „Piękny Jaś" i autor aplikacji tej rośliny do Europejskich Systemów Jakości Żywności, w którym FASOLA WRZAWSKA zyskała wpis na liście Chronionych Nazw Pochodzenia.

Janusz Suszyna | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe