Paszportem promują Ziemię Opatowską

  • 17.06.2021, 13:01 (aktualizacja 17.06.2021, 22:08)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Paszportem promują Ziemię Opatowską Powiat Opatowski

Podziel się:

Oceń:

Wystarczy odwiedzić tylko osiem wskazanych miejsc powiatu opatowskiego aby otrzymać słodki upominek. Z kolei za 14 odwiedzonych miejsc, przysługuje zestaw upominków. Tak, z pomocą Paszportu Turystycznego, promuje się region opatowski.

- Paszport Turystyczny Ziemi Opatowskiej edycja 2021 już wystartował – mówi Paulina Gierada, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury, koordynującego akcję. - Tegoroczna formuła to efektem współpracy wszystkich gmin i instytucji kultury działających w powiecie.

Paszport obejmuje 14 atrakcyjnych turystycznie miejsc. - Wystarczy odwiedzić 8 miejsc i okazać pieczątki lub selfie na tle obiektów, aby odebrać słodkie nagrody – zachęca pani dyrektor.

Skąd pomysł? - W ubiegłym roku, we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Opatów, wydaliśmy Opatowski Paszport Turystyczny. Wzorowaliśmy się na podobnych projektach realizowanych wcześniej w województwie i Polsce. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę, uwzględnić obiekty nie tylko w Opatowie, ale w całym powiecie, stąd właśnie Paszport Turystyczny Ziemi Opatowskiej – wyjaśnia Paulina Gierada.

Na paszportowej liście do odwiedzenia znalazły się między innymi ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe (gmina Iwaniska), Podziemna Trasa Turystyczna i kolegiata św. Marcina w Opatowie, zabytkowy kościół w Ptkanowie czy ruiny średniowiecznej warowni w Międzygórzu w gminie Lipnik.

Paszporty można otrzymać w zamku Krzyżtopór, Osadzie Neolitycznej w Kopcu, Podziemnej Trasie Turystycznej i Domu Muzealnym    w    Opatowie, w urzędach miast i gmin powiatu opatowskiego. Pełna lista miejsc, w których za darmo odbierzemy książeczkę, dostępna jest w regulaminie, na stronie internetowej Powiatowego Centrum Kultury.

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe