GOŚĆ TYGODNIA: Renata Mirowska-Masternak: Psychiatria łamie stereotypy. Nowoczesne leczenie oferuje dużo więcej

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W dzisiejszym odcinku GOŚĆ TYGODNIA z lekarzem Renatą Mirowską – Masternak, kierownikiem Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego rozmawiamy o reformie, rozwoju i aktualnych potrzebach psychiatrii.
Przypomnijmy, że od 2018 roku szpital w Sandomierzu bierze udział w pilotażowym Programie Ochrony Zdrowia Psychicznego. W ramach tego programu powstało Sandomierskie Centrum Zdrowia Psychicznego, które w ostatnim czasie wzbogaciło się o nowy budynek.
 
Lek. Renata Mirowska – Masternak opowiedziała co zmieniło się w sandomierskiej psychiatrii w trakcie trwania pilotażu. Nasz gość powiedział również o potrzebach psychiatrii w Sandomierzu.
 
- Potrzeba jest stworzyć odpowiednie warunki do działalności oddziału stacjonarnego. Obecne nie są wystarczające. Staramy się o środki na budowę nowego pawilonu, gdzie moglibyśmy na miarę XXI wieku pomagać - mówiła lek. Renata Mirowska – Masternak.
 
W programie zapytaliśmy także o codzienną pracę Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego i nową formę wsparcia dla osób w kryzysie jaką jest asystent zdrowienia.
 
Z naszym dzisiejszym gościem porozmawiamy również o tym z jakimi problemami najczęściej zgłaszamy się do psychiatry. W programie poruszyliśmy także kwestie stereotypów, które wciąż niektórym osobom zamykają drogę w udaniu się do specjalisty po pomoc.
Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe