Sandomierz na pierwszym miejscu pod względem ilości szczepień! Za nim Kielce i Zawichost

Sandomierz na pierwszym miejscu pod względem ilości szczepień! Za nim… Fot. sand.pl Punkt Szczepień Powszechnych w Sandomierzu mieści się przy ul. Mickiewicza

Podziel się:

Oceń:

Sandomierz liderem wśród szczepień! W województwie świętokrzyskim znalazł się na pierwszym miejscu wśród miast z najlepszym wynikiem wykonanych szczepień przeciwko koronawirusowi. Tak wynika z danych przygotowanych przez administrację rządową.

Jak podała dziś kielecka Gazeta Wyborcza w Sandomierzu już co trzeci mieszkaniec jest zaszczepiony dwoma dawkami szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jest to najlepszy wynik w całym województwie świętokrzyskim. 

1. Sandomierz (33 proc.)

2. Kielce (31,2 proc.)

3. Zawichost (30,6 proc.)

4. Jędrzejów (29 proc.)

5. Busko Zdrój (27,5 proc.)

6. Starachowice (27,5 proc.)

7. Pińczów (27 proc.)

8. Opatów (27 proc.)

9. Skarżysko Kamienna (26,9 proc.)

10. Sitkówka Nowiny (26,8 proc.)

W tyle natomiast zostaje gmina Łopuszno (14 proc.) i Smyków (14,6 proc.)

Jeżeli zaś chodzi o cały teren powiatu sandomierskiego, to od początku programu szczepień we wszystkich punktach wykonano 56 443 szczepień, a 21 757 osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe