Co z LIDLEM w Sandomierzu? Znamy decyzję wojewody

Co z LIDLEM w Sandomierzu? Znamy decyzję wojewody Fot. Telewizja STV.PL

Podziel się:

Oceń:

Czy LIDL powstanie w Sandomierzu? Odpowiedź na to pytanie wciąż pozostaje bez konkretniej odpowiedzi, ponieważ decyzja starosty Marcina Piwnika o wydaniu pozwolenia na budowę marketu w centrum Sandomierza została przez wojewodę świętokrzyskiego uchylona.
 
Przypomnijmy, że kwestie związane z budową LIDLA na skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza z ulicą Ożarowską budzą wiele emocji. Przeciwko tej inwestycji protestowali mieszkańcy osiedla, które znajduje się w pobliżu miejsca planowanej inwestycji oraz właściciele okolicznych sklepów, obawiający się o swoją przyszłość.
 
 
Jak poinformował starosta sandomierski, Marcin Piwnik wojewoda świętokrzyski decyzją z dnia 15 czerwca 2021 roku uchylił decyzję starosty sandomierskiego Nr 130/2021 z dnia 19 marca 2021 r., przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia.
 
- Wojewoda wskazał na braki formalne, które wymagają dodatkowego wyjaśnienia celem umożliwienia podjęcia stosownej decyzji. Należy określić nową organizację ruchu na terenie parkingu przy pawilonie handlowym. Od przedmiotowej decyzji stronom służy odwołanie w terminie 14 dni do WSA w Kielcach. Starostwo Powiatowe w Sandomierzu w oparciu o terminy wynikające z przepisów prawa zajmie się ponownym rozpatrzeniem przedmiotowej sprawy – wyjaśnia starosta Marcin Piwnik.

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nok
nok 16.06.2021, 17:02
Czytając ze zrozumieniem, to pytanie powinno brzmieć nie czy powstanie, ale kiedy. Teraz to budowę tego Lidla może zablokować tylko sąd, w co wątpię.
Adam
Adam 29.06.2021, 09:46
Oczywiście, że Starosta znów niezgodnie z prawem, przepchnie decyzję kolanem. A lud poklepie go po ramieniu. Ale spokojnie, jest jeszcze Wojewoda, później WSA i NSA. Nie tak szybko, nie tak szybko :) Lidla tam nie będzie...Za to w innej lokalizacji... być może już niedługo :)

Pozostałe