Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych za nami. Na stadionie sportowym w Sandomierzu spotkało się 150 niepełnosprawnych zawodników

Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych za nami. Na… Fot. Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Podziel się:

Oceń:

150 niepełnosprawnych zawodników z terenu całego województwa wzięło udział w Świętokrzyskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych, który odbył się dzisiaj na stadionie sportowym w Sandomierzu.
Organizatorem sportowego wydarzenia jest Klub Olimpiad Specjalnych “Niepokonani”, natomiast współorganizatorami są: oddział regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny “Radość Życia” w Sandomierzu.
Potrzebę organizowania takich wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami widzi wicedyrektor Ośrodka “Radość Życia” Maria Budkowska.
 
- Takie wydarzenia mają sens. Patrząc na nich, takich podekscytowanych, uśmiechniętych, radosnych wydaje się, że spełnia się wszystko, co jest ważne, a sport dodatkowo dostarcza im powodów do radości i satysfakcji z osiąganych wyników. Takie wydarzenia warto organizować, ponieważ wszystkim nam przydaje się integracja, której przez kilka miesięcy nie mogło być. Teraz wszyscy są tego spragnieni, szczególnie osoby niepełnosprawne, które potrzebują większej uwagi – mówiła wicedyrektor Ośrodka „Radość Życia”, Maria Budkowska.
 
O tym, że wydarzenia integrujące osoby niepełnosprawne powinny być organizowane mówił również zastępca dyrektora wydziału polityki społecznej i zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Mariusz Pasek.
 
- Każde wydarzenie, które angażuje społeczność zarówno osób zdrowych jak i niepełnosprawnych jest wydarzeniem dobrym dla tych ludzi. Pokazuje ich rolę ich rolę w społeczeństwie, uczy zmagania z jakimiś przeciwnościami, które są dla nich do pokonania. To nie jest przypadek, że tego typu imprezy nie tylko w Polsce, ale i w znacznej części świata bardzo popularne i wciąż rozwijane – wyjaśnił Mariusz Pasek.
 
Uczestnikom sportowych zmagań kibicował starosta sandomierski Marcin Piwnik:

- Takie wspaniałe inicjatywy pokazują, że osoby niepełnosprawne również potrafią się cieszyć życiem. Wszystkim uczestnikom Świętokrzyskiego Mytingu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych życzymy rywalizacji takiej na jaką mają siły. Każdy z nich jest już w pewnym sensie zwycięzcą. Chwała za to, że potrafią pomimo swoich schorzeń i ułomności również zdrowo rywalizować, być razem i cieszyć się życiem – powiedział starosta, Marcin Piwnik.
 
 
Organizację Olimpiad Specjalnych wspiera również Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
- Cieszę się z tego, że możemy się spotkać i, że występuje ta integracja. Widzę radość uczestników PFRON wspiera olimpiady specjalne. Cieszę się też ze spotkań z trenerami, terapeutami, z instruktorami zajęciowymi, bo to jest okazja do tego, żeby ze sobą porozmawiać – powiedział podczas wydarzenia dyrektor PFRON Andrzej Michalski.
 
Po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji włączył się w organizację tego wydarzenia.
 
- Po raz kolejny udostępniamy obiekt sportowy na olimpiady specjalne. Jest to impreza wyjątkowa, dlatego że zaangażowanie tych zawodników w tą rywalizację sportową jest szczere, uczciwe i to co robią, robią z serca i z pasją. Tak naprawdę sportowcy pełnosprawni powinni często przyglądać się jak wygląda taka rywalizacja – powiedział Paweł Wierzbicki, dyrektor MOSiR w Sandomierzu.
 
Na zawodników czekały konkurencje takie jak: biegi indywidualne i sztafeta na różnych dystansach, skok w dal i pchnięcie kulą. Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych ma na celu pomóc zawodnikom poprzez sport rozwijać się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczyć nowych umiejętności, przełamywać własne bariery, stać się bardziej odważnymi, otwartymi i pewnymi siebie.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe