Minister przywiozła pieniądze na Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie

Minister przywiozła pieniądze na Środowiskowy Dom Samopomocy w Opatowie Powiat Opatowski

Podziel się:

Oceń:

Promesę dofinansowania o wartości 2.295.225 złotych otrzymał Powiat Opatowski z rąk Marleny Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej na drugi etap budowy Środowiskowego Domu Samopomocy w budynku dawnej pralni przy szpitalu.

Marlena Maląg promesę wręczyła osobiście przy opatowskim szpitalu, na tle budynku, w którym powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy, w towarzystwie wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, parlamentarzystów ziemi świętokrzyskiej, posłów Krzysztofa Lipca i Agaty Wojtyszek oraz senatora Krzysztofa Słonia.

 W ubiegłym roku Powiat Opatowski otrzymał 1.700.000 złotych dofinansowania na pierwszy etap, który obejmował prace budowlane wewnątrz.

- W powiecie opatowskim mamy świetnie rozwiniętą pomoc społeczną – mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski. – Posiadamy największy w województwie Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku z formami terapii, których nie ma nigdzie w Polsce. Chcemy świadczyć usługi pomocy najbardziej potrzebującym kompleksowo, od Domów Pomocy Społecznej, po Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy.

Zostanie tam przygotowane 60 miejsc dla osób przewlekle psychicznie chorych i niepełnosprawnych intelektualnie. Otrzymają tam częściową opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych oraz posiłek.

-  Środowiskowe domy samopomocy są niezwykle ważne i potrzebne, przede wszystkim dla  osób ciągle wymagających wsparcia – mówiła w Opatowie minister Marlena Maląg. – Naszym priorytetem jest likwidowanie białych plam i wspomaganie miejsc, w których te domy jeszcze nie powstały.

 

 

 

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe