Studiuj w Stalowej Woli na Politechnice Rzeszowskiej

  • 15.06.2021, 13:13
  • Artykuł sponsorowany
Reklama WMT 2021
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od wielu lat popularnością wśród młodych ludzi cieszą się kierunki humanistyczne, zaś studia inżynierskie kojarzą się im z dużym poświęceniem i wysokim poziomem programu nauczania. I tak w rzeczywistości jest, jednak praktyka pokazuje, że wysiłek ten się opłaca, gdyż to właśnie studenci po kierunkach technicznych mają największe szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy w swoim zawodzie.
Sytuacja na lokalnym rynku pracy silnie związana jest z uwarunkowaniami Stalowej Woli i okolic, gdzie dominują duże zakłady produkcyjne. Dynamiczny rozwój regionu oraz przedsiębiorstw tutaj zlokalizowanych to nieustanny rozwój robotyki, automatyki i informatyki. Nowe technologie produkcyjne oparte są w dużej mierze na zautomatyzowanych stanowiskach pracy i trend ten będzie się stale utrzymywał. Oznacza to, że coraz częściej ludzie będą zastępowani przez zrobotyzowane stanowiska produkcyjne. Mamy zatem do czynienia z dokonującą się rewolucją przemysłową, która trwale zmienia rynek pracy. W rezultacie pracodawcy coraz częściej poszukują ludzi wykwalifikowanych, których trudno zastąpić, posiadających kompetencje w dziedzinie projektowania, programowania, automatyzacji produkcji czy utrzymania ruchu.
 
Realia współczesnego rynku pracy wyraźnie wskazują, że sam dyplom uczelni wyższej nie wystarcza, aby zdobyć wymarzone zatrudnienie. Pracodawcy coraz bardziej cenią kwalifikacje inżynierskie - czyli dyplom ukończenia uczelni technicznej. Z tego powodu, szczególnie młodzi ludzie stojący przed trudnym wyborem swojej przyszłości i studiów wyższych, powinni częściej wybierać studia na Politechnice.

Politechnika Rzeszowska to największa uczelnia na podkarpaciu kształcąca na wielu kierunkach technicznych, której co roku mury opuszcza wielu młodych, zdolnych i wszechstronnie wykształconych inżynierów. W Stalowej Woli zlokalizowany jest Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej, a dzięki temu, wielu młodych ludzi nie musi opuszczać miejsca zamieszkania aby zdobyć dyplom renomowanej uczelni. Jest to szczególnie istotne w czasie panującej pandemii. Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli oferuje najwyższą jakość kształcenia na studiach dziennych oraz zaocznych w wielu specjalnościach: inżynieria spawalnictwa, inżynieria technologii specjalnych, pojazdy specjalne i specjalizowane na mechanice i budowie maszyn oraz specjalności silnie związane z informatyką: informatyka i predykcyjne utrzymanie ruchu, systemy logistyczne 4.0, zarządzanie procesami produkcyjnymi w odlewnictwie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. Kształci także na kierunku ściśle związanym z programowaniem robotów przemysłowych. Każdy student na studiach dziennych otrzymuje także wsparcie w wysokości 300 złotych miesięcznie w ramach stypendium motywacyjnego. Dodatkowym atutem jest odbywanie przez studentów praktyk zawodowych w lokalnych przedsiębiorstwach, dzięki czemu absolwenci Politechniki nie mają problemów ze zdobyciem pracy, a wielu z nich pracuje już w trakcie studiów.
 
Uczelnia oferuje wysoką jakość kształcenia i zgodnie z najnowszymi trendami, skupia się na kształceniu praktycznym. Aby sprostać współczesnym wyzwaniom edukacyjnym, Wydział w Stalowej Woli został wyposażony w najwyższej jakości sprzęt badawczo-pomiarowy zlokalizowany w wielu laboratoriach. Do celów dydaktycznych dysponuje także wirtualnym symulatorem spawania, który z dużą wiernością odzwierciedla rzeczywiste warunki przemysłowe. Dla kierunków związanych z programowaniem robotów przemysłowych przeznaczonych jest kilka profesjonalnych stanowisk robotów przemysłowych, na których studenci mogą zdobywać praktyczne umiejętności ich obsługi i programowania. Z kolei na kierunkach związanych z informatyką, silny nacisk uczelnia kładzie na zdobywanie kompetencji związanych z wirtualizacją i konfiguracją systemów Windows Server oraz Linux, tworzenia i monitorowania sieci komputerowych, programowania w technologiach (C++, ASP .NET Core, Python Django Node.JS, PHP), programowania mikrokontrolerów oraz wdrażania systemów bezpieczeństwa.
 
Uczelnia stalowowolska współpracuje także z otoczeniem gospodarczym, wdrażając innowacyjne rozwiązania techniczne, które wpływają na innowacyjność polskiej gospodarki. Studenci mają możliwość rozwoju w wielu kołach naukowych i aktywnie angażują się w życie uczelni. Działalność naukowa realizowana w Stalowej Woli dynamicznie się rozwija wraz z tworzeniem nowych kierunków studiów i specjalności. Dzięki temu stale wzrasta potencjał dydaktyczny. W konsekwencji staje się coraz silniejszą instytucją naukowo-badawczą, co znajduje odzwierciedlenie w badaniach, dorobku oraz komercjalizacji i pracach zleconych przez otoczenie przemysłowe. Wszystko to sprawia, że studiowanie w Stalowej Woli jest bardzo dobrym wyborem, dającym szansę zdobycia dyplomu renomowanej uczelni, jaką jest Politechnika Rzeszowska.
 
Studiuj na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli!
Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe