Dzień otwarty w technikum ZDZ w Opatowie z turniejem e-sportowym. Rusza także nowy kierunek

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Co to był za dzień! Kolejna edycja e-sportowych zmagań, pokazy licznych pracowni, zajęcia z projektantką mody oraz z fotografii czy robotyki, a ponad to wszystko liczne atrakcje i piknik na dziedzińcu szkoły. To wszystko czekało na odwiedzających opatowskie Niepubliczne Technikum Zakładów Doskonalenia Zawodowego w Kielcach w ramach dnia otwartego.

W sobotę uczniowie ósmych klas mogli wziąć udział w otwartym dniu tej szkoły, ale to nie jedyny ważny element tego dnia, ponieważ oprócz dnia otwartego dyrekcja ZDZ podpisała także list intencyjny o utworzeniu klasy patronackiej ze Związkiem Przemysłu Mody LEWIATAN.  Podpisana umowa daje wiele możliwości poinformowała Joanna Młynarska, dyrektor opatowskiego ZDZ-u.


O utworzeniu nowego kierunku zdecydowało aktualne zapotrzebowanie.


Jak poinformował Bogusław Słaby, prezes Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN zapotrzebowanie na fachowców w dziedzinie przemysłu modowego z roku na rok rośnie.


W szkołach Zakładów Doskonalenia Zawodowego w najbliższym roku szkolnym wprowadzono dwie nowości w dotychczasowej ofercie edukacyjnej. Oprócz technika przemysłu mody utworzono również kierunek technik spawalnictwa. 


Jak dodaje prezes Dariusz Wątroba opatowska szkoła jest jedną z wiodących w regionie.


Dodatkowym atutem tej szkoły jest e-sport, który może być asem w rękawie wyciągniętym do przyszłych uczniów.


Gościem specjalnym wydarzenia była aktorka teatralna i filmowa Olga Borys.

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe