STREFA FARMERA: Siatki przeciwgradowe w sadach jabłoniowych

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jakość jabłek, to nie tylko odmiana i smak. W większości konsument kupuje towar oczami. Dlatego jabłko nie może posiadać oznak żerowania szkodników, śladów chorobowych ani zabliźnionych uszkodzeń gradowych.

Występujące nie zawsze przewidywalne pasy gradowe i ich częstotliwość, zmuszają sadowników do zabezpieczania się przed  skutkami gradu, poprzez zakładanie siatek przeciwgradowych.

Pan Zbigniew Rewera z Chwałek jest jednym z sadowników, który jako pierwszy uzbroił część swojego sadu w tego typu osłony. Na przestrzeni 5 lat wystąpił raz grad, który bez siatek, nie pozwoliłby zebrać plonu handlowego jabłek deserowych. Ten jeden rok zadecydował o zwrocie poczynionej inwestycji i jej poszerzanie na pozostały obszar sadu.

Janusz Suszyna | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe