Ponad stuletnia strażnica OSP w Zawichoście wyremontowana i już oficjalnie otwarta

  • 11.06.2021, 20:10 (aktualizacja 11.06.2021, 20:19)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawichoście odzyskali swoją siedzibę z nowym, dostosowanym do ich potrzeb wnętrzem i wyposażeniem. Na gruntowny remont, przebudowę oraz wyposażenie gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 500 tysięcy złotych. Cały remont strażnicy wyniósł 720 tysięcy złotych. Na ten cel samorząd pozyskał również dotację z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Remont ponad 100 – letniej remizy OSP był wyczekiwany od wielu lat. Do tej pory budynek był nieogrzewany, nie miał również łazienek ani bieżącej wody. Teraz standardem budynek druhów wszedł nareszcie w XXI wiek i co najważniejsze będzie służył nie tylko zawichojskim strażakom, ale również całej lokalnej społeczności. 


W ramach remontów odnowiono oprócz samej strażnicy również scenę na sali głównej. Będzie z niej korzystać Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście. Obiekt będzie dostępny mieszkańcom, którzy będą tu mogli organizować swoje inicjatywy.


Jak wyjaśniła podczas dzisiejszej uroczystości burmistrz Zawichostu, Katarzyna  Kondziołka dokonanie tej ważnej inwestycji jest efektem dobrej współpracy samorządów różnego szczebla. 
Katarzyna Kondziołka podkreśliła również, że pomimo trudności związanych z pandemią druhowie pokazali, że można na nich liczyć mimo wszystko.


Do działalności Ochotniczych Straży Pożarnych w historycznym aspekcie w swoim przemówieniu odniósł się również senator Jarosław Rusiecki, który podkreślił, że niejednokrotnie w historii strażacy zmagali się z trudnymi wyzwaniami. 


Poseł Marek Kwitek, powiedział, że dzisiejsze wydarzenie wpisuje się w historie tej strażnicy i całej Zawichojskiej Ziemi.


Zrealizowania tej istotnej inwestycji pogratulował starosta sandomierski, Marcin Piwnik, który słowa uznania skierował również do druhów. 


Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego zwrócił uwagę na szybkość i skuteczność działań druhów ochotników. 


Strażacy z Zawichostu znajdują się na liście jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski powiedział, że remont remizy OSP w Zawichoście jest aktem docenienia działalności strażaków. 


Dzisiejsze uroczystości na placu remizy w Zawichoście były okazją do wręczenia medali i odznaczeń dla strażaków ochotników. Wydarzenie zakończyło się przecięciem wstęgi oraz zwiedzaniem okolicznościowej wystawy pod tytułem 


„Ochotnicza Straż Pożarna w Zawichoście w fotografii archiwalnej”, która przedstawia ponad 100 – letnią działalność strażaków ochotników.

 

 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe