Trudne wyzwania ortograficzne czekały na uczestników Powiatowego Konkursu Ortograficznego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” takie było główne przesłanie kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który możemy już oficjalnie uznać za zakończony. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu całego powiatu sandomierskiego.

Tegoroczna edycja konkursu podzielona została na trzy etapy: szkolny, gminny i powiatowy. W finałowym etapie na uczestników czekało wielkie ortograficzne wyzwanie. W tym etapie uczniowie zmierzyli się z dyktandem autorstwa dr Danuty Paszkowskiej, które oprócz olbrzymiej ilości możliwości popełnienia błędów ortograficznych niosło ze sobą mądre przesłanie które mówiło, że „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.


Finalistom ortograficznych zmagań odwagi pogratulował starosta sandomierski, Marcin Piwnik, który przyznał, że takie inicjatywy są bardzo ważne i powinny być szczególnie wśród młodzieży.
O tym, że ten konkurs był dużym wyzwaniem dla uczestników mówiła Anet Przyłucka, sekretarz Miasta Sandomierza.


W gronie finalistów, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce na podium znaleźli się kolejno Bartosz Bukszyński – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu oraz Aleksandra Stępień ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie. Mistrzem ortografii została natomiast Julia Skurska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicz w Sandomierzu.


Wydarzenie swoim występem wokalnym uświetniła Zuzanna Pastuszka tegoroczna absolwentka Collegium Gostomianum, wyróżniona tytułem Amicus Artis, laureatka wielu konkursów, która wykonała utwór Grażyny Łobaszewkiej "Czas nas uczy pogody". 

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe