PROGRAM.STUDIO: dr Mikołaj Getka-Kenig: Sandomierz zasługuje na wpisanie na listę UNESCO

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dzisiejszym naszym gościem w PROGRAM.STUDIO jest dr Mikołaj Getka-Kenig, nowy dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, z którym porozmawiamy o jego planach związanych z tą instytucją.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o wyzwaniach jakie stoją przez Muzeum Okręgowym w Sandomierzu i jego roli we wpisaniu miasta na światowa listę dziedzictwa narodowego UNESCO rozmawiamy.

- Z przedstawicielami z Urzędu Miejskiego w Sandomierzu odbyłem wizytę do Zamościa. Rozmawialiśmy z prezydentem miasta o korzyściach płynących z wpisania na listę - mówił dyrektor. - Na razie nie wiadomo w jakim zakresie można byłoby mówić o wpisaniu, to wszystko będzie poprzedzone bardzo rygorystycznymi wymaganiami - dodawał.

Dyrektor wyjaśnił tez dlaczego oryginał korony króla Kazimierza Wielkiego znaleziony w Sandomierzu, póki co nie trafi do Sandomierza.

dr Mikołaj Getka-Kenig stwierdził też, że w tym roku przypada 100-lecie powstania muzeum.

Zapraszamy do obejrzenia programu.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe